Волинські медсестри розповіли про особливості роботи у дитячому гематологічному відділенні

Гематологічне відділення дитячої обласної лікарні, 8 вересня 2023 рік. Фото: Суспільне Луцьк

8 вересня — день медсестри відділень дитячої гематології та онкології. У гематологічному відділенні Волинської обласної дитячої лікарні працює десять медичних сестер, розповіла Суспільному завідувачка відділення Яна Рижко.

Медсестра Наталія Дідович про нинішнє свято — день медичної сестри дитячого гематологічного відділення — знає. Свою роботу любить, хоч емоційно, каже, буває нелегко.

"Працюємо з онкохворими дітьми, але й працюємо з батьками, їх родинами, яким необхідне взаєморозуміння, співчуття, толерантність, витримка і звичайно рутинне навчання по догляду за дітками", – розповідає жінка.

Старша медична сестра гематологічного відділення обласної дитячої лікарні Наталія Дідович. Фото: Суспільне Луцьк

Її колежанка Юлія Генсецька каже, що спочатку, коли прийшла на роботу у дитяче гематологічне відділення, то було страшно, а нині звикла.

"Маніпуляції, догляд за хворими, на пункціях допомагаємо лікарям, діагностичні якісь обстеження. Працюємо подобова, але робота подобається", – говорить медсестра.

Медсестра Юлія Генсецька. Фото: Суспільне Луцьк

У відділенні дитячої онкогематології лікують пацієнтів до 18 років з різних областей України з різними патологіями, розповіла завідувачка Яна Рижко. Воно розраховане на 25 пацієнтів, однак, місця не вистачає. Каже: планують відкрити нове відділення. Зараз там триває ремонт.

Завідувачка гематологічного відділення обласної дитячої лікарні Яна Рижко показує ремонт. Фото: Суспільне Луцьк

У гематологічному відділенні – Світлана Журік з п'ятирічним сином. Про діагноз малого, розказує мама, дізналася півтора року тому.

Лейкоз у сина діагностували якраз на початку повномасштабного вторгнення. Рік та чотири місяці лікувалися закордоном. Два місяці тому повернулися в Україну, у Волинську дитячу лікарню приїжджають на обстеження.

Світлана Журік з п'ятирічним сином Артемом. Фото: Суспільне Луцьк

Зі слів Яни Рижко, від початку повномасштабного вторгнення онкохворих дітей перевели на лікування за кордон. "Діти вже там встигли вилікуватися і повернутися до нас на спостереження", – говорить лікарка.

Наразі 16 дітей перебуває на лікуванні в онкогематологічному центрі обласної дитячої лікарні. Яна Рижко каже, що діагноз онкологія – це не вирок, батькам варто зібратися, не опускати рук та боротися разом з дитиною за її здоров'я.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.