Наразі підрозділи 100-ї бригади територіальної оборони Волині виконують бойові завдання на Лиманському напрямку. Як повідомили в інформаційному агентстві Міністерства оборони України "АрміяInform", військові активно використовують українські FPV-дрони.
Нещодавно у бригаді створили спеціальну школу для підготовки пілотів дронів.
Що таке FPV-дрон і на що він здатен
FPV-дрон — новий тип безпілотників, які сьогодні масово використовують в російсько-українській війні. Керування дроном відбувається за допомогою пульта та спеціальних окулярів, що забезпечують пілоту зображення з камери дрона в реальному часі.
Як зазначили в агенції Міноборони, зазвичай ці безпілотники використовують як дрони-камікадзе, чіпляючи до них боєприпаси залежно від цілі, яку необхідно знищити.
Нещодавно один із екіпажів Волинської тероборони знищив вишку, на якій росіяни встановили камери спостереження за лінією фронту, а також потужні засоби радіоелектронної розвідки та радіоелектронної боротьби.
За чотири місяці дронами ТРО також було уражено кілька опорних пунктів. Також з допомогою FPV бійці полюють і на ворожу техніку.
Як створили школу дронів
Ініціатором створення школи FPV-дронів у Волинській бригаді ТрО став Віктор Тимчишин із позивним "Лебідь". До повномасштабної війни займався меблевим бізнесом.
У війську чоловік організував виробництво дронів і навчання для початківців.
"Я вірю, що безпілотники можуть вирішити долю війни, за ними майбутнє. Тому я зібрав ентузіастів, які цікавляться темою FPV-дронів, ми звернулися до командира бригади полковника Руслана Ткачука і почали працювати", — говорить Віктор Тимчишин.
Навчання операторів
Навчання в школі уже пройшли військовослужбовці, обрані з кожного батальйону Волинської тероборони. Приїжджають у школу також бійці з інших бригад.
Навчання триває два тижні. "Починаємо з короткого теоретичного курсу, далі — робота на спеціальних тренажерах, які імітують політ FPV-дрона. Коли перший етап завершено, приступаємо до практичних занять у польових умовах", — говорить начальник групи безпілотних систем Волинської бригади ТРО із позивним "Ворон".
Де розміщена школа і місця практичних тренувань — не розголошують у цілях безпеки.
Що відомо про участь ТРО Волині у боях на сході
У квітні 2023 бійців 100-ї бригади ТРО Волині передислокували для виконання бойових завдань на сході. Українсько-білоруський кордон нині під охороною інших бригад.
З весни військові бригади неодноразово звітували про успіхи на передовій і знищення російського озброєння, техніки і особового складу.
В червні бригада відзначила на передовій п'яту річницю від дня створення.
Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.