Перейти до основного змісту

Через погодні умови жнива на Волині розпочалися із запізненням

Обмолот озимого ячменю в Луцькому районі, 10 липня 2023 рік. Фото: Суспільне Луцьк

Через весняну повінь та підтоплення сільськогосподарських земель посівна на Волині розпочалася пізніше, відтак і жнивують із запізненням, – розповів Суспільному керівник відділу рослинництва обласного управління агропромислового розвитку Олександр Книш.

На полях поблизу села Словатичі Луцького району фермер Ігор Павлович збирає урожай озимого ячменю. Посіяв його на площі 300 гектарів.

На полях працюють півтора десятка людей, шість зернозбиральних комбайнів, а на обробітку ґрунту — трактор розпушує землю перед посівом гречки.

Трактор розпушує землю перед посівом гречки. Фото: Суспільне Луцьк

Фермер каже, що урожай цього року буде менший, ніж минулого, бо 20 % земель були підтоплені й озимий ячмінь не виріс.

Поля з озимим ячменем у селі Словатичі Луцького району. Фото: Суспільне Луцьк

Після збору озимого ячменю, сіятимуть гречку.

"Зараз приступили до посіву гречки, як компенсатора, щоб не спрацювати в мінуса. Тому надіємося, що якщо не буде ранніх приморозків у вересні, то вже 15 жовтня з цих полів будемо збирати гречку", – розповідає фермер.

Фермер Ігор Павлович. Фото: Суспільне Луцьк

Тракторист Юрій Третяк каже: гречки планують посіяти на площі 200 гектарів і тонну гречки з гектара хочуть зібрати восени.

Гречка, яку готують до посіву. Фото: Суспільне Луцьк

Зі слів агронома Василя Мельничука, за тиждень чекають дозрівання озимої пшениці та ріпаку. Їх в господарстві посіяли на площі 1200 та 1100 гектарів відповідно.

За словами Олександра Книша, керівника відділу рослинництва обласного управління агропромислового розвитку, жнивна кампанія на Волині триватиме півтора місяця.

Що відомо про весняну посівну

Весняну посівну кампанію на Волині планували завершити до кінця травня. На роботу аграріїв та хід посівної суттєво вплинув паводок. В квітні ще залишалися підтопленими 17 тисяч 791 гектар сільськогосподарських угідь.

В травні їх площа паводка зменшилася вдвічі. Тоді у воді було орієнтовно вісім тисяч гектарів угідь.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

Топ дня

Вибір редакції