"На перших пологах втратила свідомість", – історія медсестри лікарні на Волині

Анестезистка Любомльського ТМО Людмила Рудчук. Фото: Любомльське ТМО

Понад 20 років допомагає рятувати життя людей у реанімаційному відділенні анестезистка Любомльського територіального медоб'єднання, 50-річна Людмила Рудчук. До Міжнародного дня медичної сестри, який відзначають 12 травня, у волинській лікарні розповіли історію анестезистки.

Жінка пригадує: на початку своєї кар'єри в медицині вперше втратила свідомість, коли під час вимірювання тиску відчула пульсацію вени, а вдруге – на перших пологах. Зі слів Людмили Рудчук, у юному віці боялася крові, не переносила специфічного запаху лікарні та мріяла про циркове мистецтво.

Фах медика обрала за порадою своєї сусідки, медсестри Любомльської лікарні, а також через маму, котра була важко хвора. У Ковельському медучилищі, де навчалася, важко давалися не теоретичні науки, а практика. Каже: тепер згадує студентські роки з усмішкою на вустах.

У Любомльську лікарню, що в Ковельському районі, волинянка потрапила в 1991 році. Людмила Рудчук пропрацювала медсестрою у відділення неврології, у психіатричному кабінеті, у гінекологічному відділені.

"Одного разу, погодившись на чергування у відділенні реанімації, зрозуміла, що це саме та робота, яка припала до душі. Спочатку було дуже страшно дивитись на наших пацієнтів у реанімації, бо якось так співпало, що потрапляли до нас переважно молоді люди, які були на апаратах, без свідомості", – каже анестезистка.

З її слів, смерть у реанімації сприймала важко, і за кожним таким пацієнтом плакала. "Одного разу наш лікар, нині покійний Олександр Іванович Остапчук, підійшов до мене й почав втішати: чого, мовляв, плачеш, якщо за кожним будемо плакати, то й нас не буде", – пригадує волинянка.

Медсестра волинської лікарні Людмила Рудчук. Фото: Любомльське ТМО

Зараз Людмила Рудчук – медична сестра-анестезист відділення інтенсивної терапії та анестезіології "Любомльського ТМО". Розповідає, що звикла до важких реанімаційних хворих, яких треба "витягнути" з того світу, доглядати у післяопераційний період, стабілізувати стан при критично низьких життєвих показниках.

Найважче, з її слів, було працювати за коронавірусної хвороби й пандемії. "Треба було постійно стежити за усіма хворими, постійно контролювати життєві показники, вводити ліки. Добре, що тепер кисень маємо централізований, сучасні апарати ШВЛ, що значно полегшує нашу роботу", – сказала медсестра.

Людмила Рудчук додала: за більш як 20 років роботи у реанімації не лише надавала медичну допомогу пацієнтам лікарні, а й навчала молодих спеціалістів та ділилася з ними досвідом й набутими знаннями.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.