Вакцинальний автобус: у місті на Волині людям робили рутинну імунізацію

У Горохові людей імунізували у вакцинальному автобусі, 27 квітня 2023 рік. Фото: Суспільне Луцьк

У центрі Горохова 27 квітня діяла "Територія здоров’я". Сюди приїхав вакцинальний автобус, обладнаний для проведення рутинної імунізації населення під час війни, – розповіла Суспільному директорка обласного центру контролю і профілактики хвороб Наталія Янко.

"Територію здоров’я" в Горохові облаштували з нагоди європейського тижня імунізації в Україні та щоб заохотити людей робити щеплення, – розповіла медична директорка Горохівського центру первинної меддопомоги Ірина Кауза.

Медична директорка Горохівського центру первинної меддопомоги Ірина Кауза. Фото: Суспільне Луцьк

Сімейна лікарка Орися Кравчук приймає людей в автобусі. Каже має планшет та дерматоскоп, за допомогою якого оглядає родимки в пацієнтів. "Є певні критерії, коли потрібно дообстежити, тоді сімейний лікар дає направлення суто до дерматолога", – розповідає лікарка.

Сімейна лікарка Орися Кравчук оглядає пацієнтку. Фото: Суспільне Луцьк

У сквері розгорнули намети, де жителі громади могли зробити експрес-тестування на гепатити В та С, СНІД, зробити експрес-тест на коронавірус та виміряти рівень цукру у крові.

Медичні консультації горохівчанам також надавали у наметах, які розгорнули в центрі міста. Фото: Суспільне Луцьк

Також горохівчани могли провакцинуватись проти дифтерії, правцю, кору, краснухи, паротиту та від коронавірусу.

Також горохівчани могли виміряти артеріальний тиск та отримати консультації лікарів. Фото: Суспільне Луцьк

Житель Горохова Ігор Лащук прийшов вакцинуватися від дифтерії. Каже, що знає про те, що варто проти цієї хвороби робити щеплення раз в десять років.

Горохівчанина Ігоря Лещика перед вакцинацією оглядає сімейна лікарка. Фото: Суспільне Луцьк

Керівниця обласного центру контролю і профілактики хвороб Наталія Янко говорить, що рівень вакцинації в області торік був орієнтовно 90%. З її слів, для колективного імунітету рівень вакцинації серед населення має становити 95%. Торік в Україні він сягав 80% відсотків.

Наступним містом, де популяризуватимуть щеплення буде Рожище. Туди вакцинальний автобус приїде 28 квітня.

Що відомо

  • Виїзна медична бригада на Волині працює з жовтня 2022 року. Її 25-ий виїзд був 10 січня. Троє лікарі та дві медсестри оглядали жінок та дітей у фельдшерсько-акушерському пункті села Гораймівка Луцького району.
  • Станом на кінець квітня у Луцькій громаді орієнтовно 30% дітей з тих чи інших причин пропустили планові профілактичні щеплення. Із ними лікарі зараз працюють за індивідуальними графіками вакцинації.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.