Суд на Волині почав розгляд справи про вбивство двох військових – батька та сина. Що відомо

Перед початком засідання у Ратнівському районному суді у справі про вбивство двох військових волинян, 5 квітня 2023 року. Фото: Суспільне Луцьк

У Ратнівському районному суді 5 квітня почали розгляд справи про вбивство двох військовослужбовців 100-ої окремої бригади територіальної оборони, 48-річного батька та 26-річного сина, – передає кореспондент Суспільного із зали суду.

Згідно з інформацією слідства, молодший сержант, котрий наразі перебуває на лаві підсудних, 16 січня цього року в стані алкогольного сп’яніння увійшов до приміщення бліндажа, де ночували бійці, та вистрелив із ручного кулемета майже десяток пострілів у одного солдата та ще кілька – в іншого.

Підозрюваного супроводжують до зали суду. Фото: Суспільне Луцьк

Справу на підготовчому засіданні мала розглядати колегія суддів, але суддя Василь Лях оголосив про самовідвід через конфлікт інтересів. З його слів, 16 січня, після того, як сталося це вбивство, у слідчих діях брав участь як адвокат його зять.

Суддя-спікер Ратнівського районного суду Василь Лях. Фото: Суспільне Луцьк

Після обговорення у нарадчій кімнаті колегія ратнівських суддів оголосила, що зробити перерозподіл немає можливості, оскільки в суді зараз працює лише троє суддів. "Недостатньо суддів, щоб утворити новий правомочний склад суду, тому мною підписано подання про визначення підсудності", – сказав суддя Василь Лях.

Надалі цю справу скеровують до Волинського апеляційного суду, який визначить подальший суд, що розглядатиме кримінальну справу. Обвинуваченому солдату загрожує від 10 до 15 років позбавлення волі або довічне ув’язнення.

Отримати коментар від прокурора Олега Філончука не вдалося – той відмовився. Також Суспільне намагалося поспілкуватися з обвинуваченим у цій справі, проте його дружина та родичі відмовилися від будь-яких коментарів та заборонили їх фотографувати.

Фото: Суспільне Луцьк

Як розповіла кореспонденту дружина та матір загиблих військових Оксана Куцик, родичі обвинуваченого лише сьогодні попросили вибачення. Жінка каже: 5 квітня – 80 днів від дня загибелі її рідних, чоловіка та сина.

Дружина та матір загиблих тероборонців Оксана Куцик. Фото: Суспільне Луцьк

"Сьогодні вперше підійшла дружина вбивці і хотіла попросити в мене вибачення. Вона – не винна, вона не повинна просити в мене пробачення. Я наполягаю на тому, що винний має сидіти, в нього має бути довічне ув’язнення. Він забрав моїх найдорожчих. Він не мав цього робити", – сказала жінка.

Оксана Куцик зазначила: солдат повинен відповідати за скоєне, тому сподівається на максимально справедливе рішення суду.

Суспільне буде стежити за розглядом справи про умисне вбивство волинських добровольців, батька і сина.

Що відомо

  • Про загибель волинян, 26-річного Олександра Куцика та 48-річноого Михайла Куцика, 16 січня повідомив Ковельський міський голова Ігор Чайка. Справу їхньої загибелі розслідує Спеціалізована прокуратура у сфері оборони Західного регіону.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.