Майстриня народного мистецтва Валентина Якимович з Турійська Ковельського району провела майстерклас із соломоплетіння в обласній науковій бібліотеці імені Олени Пчілки.
Як розповіла Суспільному методистка обласного науково-методичного центру культури Лідія Клімчук, майстриня володіє елементом нематеріальної культурної спадщини "Соломоплетіння і народна фольклористика Турійщини". Свої знання та вміння жінка передає іншим. Цього разу на майстерклас до обласної наукової бібліотеки прийшли понад 20 учасниць.
Із соломою Валентина Якимович працює 17 років. У Турійську навчає соломоплетіння дітей у шкільному гуртку. Солому для виробів вирощує і заготовляє самостійно: у червні зрізає зелене озиме жито і висушує стебла. Жінка розробила власну методику, аби навчати інших соломоплетіння.
"Дуже-дуже хочу, щоб соломоплетіння жило, поширювалося і щоб якнайбільше людей уміли плести соломою", – каже майстриня.
Серед робіт майстрині, які вона презентувала у бібліотеці, – солом’яні ангели, пташки, квіти та намиста. Каже: найбільше любить плести дзвони. Їх представила у композиції "Благовіст".
Щоб обґрунтувати важливість і унікальність традиції соломоплетіння на Турійщині, як елемента нематеріальної культурної спадщини України, досліджували його пів року та готували спеціальний проєкт для реєстру, – каже методистка обласного науково-методичного центру Лідія Клімчук. З її слів, найбільша цінність в елементі нематеріальної культурної спадщини – це люди, які володіють цією майстерністю.
Що відомо
- Торік, 25 липня, міністерство культури та інформаційної політики внесли до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини України три нові елементи. Серед них – "Традиція соломоплетіння у Турійській громаді Волинської області".
Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.