Перейти до основного змісту

День кримського спротиву російській окупації: у Луцьку вшанували політв'язнів і загиблих

. Фото: Суспільне Луцьк

26 лютого, в День кримського спротиву російській окупації, минає дев'ята річниця проведення мітингу кримських татар у Сімферополі на підтримку територіальної цілісності України.

У понеділок, 27 лютого, в обласній бібліотеці для юнацтва в Луцьку відбувся захід "Спротив", присвячений опору російській окупації Криму, – передає кореспондент Суспільного.

Фото: Суспільне Луцьк

Як розповіла Суспільному голова громадської організації Султаніє Зейнідінова, під час заходу представили виставку літератури, присвячену спротиву кримських татар, фотовиставку з портретів політв’язнів, зниклих безвісти та загиблих за період окупації.

Фотовиставка про політв'язнів окупованого Криму. Фото: Суспільне Луцьк

Дев'ять років тому, у 2014 році, Султаніє Зейнідінова разом із батьками виїхали з Криму до Луцька. Окупація застала їхню родину раптово, – сказала школярка. Тоді її родина проживала у невеликому селищі Джанкойського району, їй було сім років.

Султаніє Зейнідінова. Фото: Суспільне Луцьк

Зі слів Султаніє, батьки ходили на мітинги, переживали, а згодом ухвалили рішення про переїзд на Волинь.

Мітинги у Криму, 2014-ий рік. Фото: Суспільне Луцьк

"Мені було страшно, мене вже на той момент не пускали у школу. І коли ми забирали документи, директорка школи сказала: "А куди ви їдете? Нас захищають!". Нас захищають від нашої національної самобутності, від того, що ми – кримські татари і ми хочемо жити на своїй Батьківщині", – каже школярка.

Голова громадської організації "Кримські татари Волині" Сервер Зейнідінов із дружиною Анжелою Зейнідіновою. Фото: Суспільне Луцьк

Нині дівчина навчається в одній із луцьких шкіл, організовує заходи і займається проєктами, а ще мріє повернутися на Батьківщину.

"Хотіла сходити на могилу своєї бабусі, яка померла у 2015 році. Я там не була досі. Хотіла б поцілувати руку своїй іншій бабусі і усім тим, хто сумнівався у перемозі України сказати, що ви – зрадники. Як ви могли не вірити в Україну?" – каже школярка.

Фото: Суспільне Луцьк

Підтримати кримчан прийшла подруга Султаніє – Ольга Александрова. "Після початку повномасштабного вторгнення в Україну я поїхала за кордон і дуже довго там перебувала і я дуже сумувала за Луцьком, бо це – мій дім. Я відчула, що відчувала тоді Султаніє, коли покидала свою Батьківщину", – розповіла лучанка.

Учасники, які прийшли на захід, вшанували пам’ять усіх загиблих захисників України хвилиною мовчання.

Учасники заходу "Спротив" у Луцьку. Фото: Суспільне Луцьк

Що відомо

  • У 2021-му в Луцьку організували акцію з нагоди річниці незаконного референдуму в Криму. Під час заходу демонстрували короткометражний фільм "Крим обезводнення" та частували лучан пловом за кримськотатарським рецептом.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

Топ дня

Вибір редакції