Перейти до основного змісту

Читальний зал державного архіву на Волині відновив роботу. Як скористатися послугами

. Фото: Суспільне Луцьк

Читальний зал Державного архіву у Волинській області, що розташований у Луцьку, відновив роботу. Від початку повномасштабної війни читальний зал не працював, – розповіла Суспільному начальниця відділу інформації та використання документів Любов Коць.

Щоб скористатися послугами читального залу, потрібно попередньо зареєструватися на сайті держархіву (реєстрація буде доступна після відновлення роботи сайту – ред.), аби документи для дослідників підготували вчасно.

Любов Коць спілкується із дослідником. Фото: Суспільне Луцьк

"Бажанонадсилали попереднє замовлення справ, хоча б за день-два", – зазначила начальниця відділу Любов Коць.

Архівні документи. Фото: Суспільне Луцьк

Понад 20 років користується послугами архіву науковець Олег Разиграєв. Нині вивчає матеріали для докторської дисертацію з історії пенітенціарної системи Польщі на території Волині у міжвоєнний період.

"Є багато аспірантів, які готують різного роду роботи на історичну тематику. І в зв’язку з тим, що архів тривалий час не працював, це для них була велика проблема, багато матеріалів звісно оцифровується, і вішається на сайт, але ми розуміємо, що матеріалів є набагато більше", – каже науковець Олег Разиграєв.

Відвідувач архіву Олег Разиграєв. Фото: Суспільне Луцьк

Щоб попрацювати з матеріалами держархіву приїхав у Луцьк із Володимира Олександр Кравчук. Упродовж чотирьох років чоловік працює над генеалогічними дослідженнями.

"Державний архів Волинської області зберігає дуже багато документів: зокрема метричних книг, сповідальних відомостей, допомагає дослідникам відповідно знаходити інформацію необхідну", – сказав дослідник Олександр Кравчук.

Відвідувач архіву Олександр Кравчук. Фото: Суспільне Луцьк

Загалом у читальній залі архіву обслуговують читачів дві працівниці. На опрацювання відвідувачу видають не більш десяти справ. Одночасно у залі можуть перебувати 10 користувачів, – каже архівістка відділу обласного архіву Ірина Сидорук.

Відвідувачі архіву, які займаються дослідженнями документів. Фото: Суспільне Луцьк

"Змінилися трішки умови роботи в читальному залі. Був розроблений алгоритм дій працівника, відповідно, як ми маємо діяти під час повітряної тривоги, під час відключення світла. Маємо проінформувати дослідників,

Архівістка Ірина Сидорук. Фото: Суспільне Луцьк

Як додала начальниця відділу інформації та використання документів Любов Коць, до початку повномасштабної війни щороку читальний зал відвідували понад 3 000 користувачів, а за минулий рік зареєстрували 228 відвідувачів.

Читайте також: "У Волинському держархіві оцифрували ще 37 кримінальних справ репресованих радянською владою"

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк

Топ дня
Вибір редакції