На зустріч з Сергієм Жаданом у Луцьку прийшли пів тисячі шанувальників. ВІДЕО

Автограф-сесія з Сергієм Жаданом, 23.01.2023 року. Фото: Суспільне Луцьк

23 січня до Луцька приїхав письменник, фронтмен гурту "Жадан і собаки", волонтер Сергій Жадан. У "Культурному укритті" відбулася автограф-сесія, на яку прийшли майже пів тисячі шанувальників.

Як розповів письменник Суспільному, на Волинь приїхав із командою в рамках туру містами України на підтримку Збройних сил України. Каже: приємно, що на зустрічі приходить багато людей, молодь зокрема.

Лучани фотографуються з Жаданом. Фото: Суспільне Луцьк

"Приємно, що вони читають книги, слухають українську музику, нам відчувається велика честь бути долученим до покоління цих молодих людей. Тривожно в повітрі і багато кому не вистачає живого контакту", – зазначив письменник.

Фото: Суспільне Луцьк

При вході в простір "Культурне укриття" вишикувалася черга з охочих поспілкуватися з харківським письменником, зробити фотознімок на пам'ять, отримати підпис улюбленої книги чи футболки з написом ЖАДАN.

Черга з лучан і гостей міста, які пришли на захід. Фото: Суспільне Луцьк

Поціновувачі творчості під час зустрічі мали можливість придбати книги Сергія Жадана: романи, п'єсу та поетичні збірки.

Фото: Суспільне Луцьк

Як розповіла харків'янка Марія Біліченко, яка нині мешкає в Луцьку та прийшла на зустріч із письменником, у Сергієві Жаданові її захоплює як його особистість, так і життєва позиція.

"Жадан з Луганської області, більшість життя провів у Харкові, у російськомовному місті, але жодного твору, жодного публічного виступу не було російською мовою. Мене саме це захоплює", – сказала дівчина.

Шанувальниці творчості Жадана – Марія Біліченко (ліворуч) та Катерина Шиліна (праворуч). Фото: Суспільне Луцьк

Лучанка Олександра Андрійчук говорить: знайома з Жаданом більше як з музикантом, ніж як з письменником.

"Сьогодні прийшла, щоб познайомитись з ним як письменником, купила його збірку, першу книжку свою "Тамплієри", чула деякі його вірші, але хочу більше з ним познайомитись як з поетом", – зазначила дівчина.

Олександра Андрійчук. Фото: Суспільне Луцьк

Зустріч із Жаданом – це перша літературна подія у 2023-му році в рамках фестивалю "Фронтера" в Луцьку, – каже організаторка Елла Яцута.

"Людям важливо мати змогу відвідувати ось таки події, мати змогу перемикатися, відрефлексувати. Такий терапевтичний ефект літератури, він сильний. Люди виходили і казали: я сьогодні трішки відчув спокій", – зазначила Елла Яцута.

Як додала організаторка заходу, наступний письменник, якій завітає на Волинь – Макс Кідрук.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.