У Луцькій громаді від початку року — нові тарифи на вивезення сміття. Що кажуть комунальники

Комунальники прибирають сміття в одному з районів Луцька, 18 січня 2023.

У Луцькій громаді від початку року – нові тарифи на вивезення твердих побутових відходів, яке здійснюють працівники комунального підприємства "Луцькспецкомунтранс", – розповів Суспільному начальник відділу збуту підприємства Віктор Поліщук.

Також додалась плата за абонентське обслуговування. Її ввели відповідно до вимог законодавства і складатиме вона 4 гривні 13 копійок на кожен особовий рахунок.

"Вона (абонентська плата – ред.) включає в себе витрати підприємства на заключення договорів, ведення бази, внесення змін та доповнень, також роботу по прийому платежів, збору платежів та інформаційно-роз’яснювальну роботу", – говорить Віктор Поліщук.

Комунальники вивозять тверді побутові відходи у Луцьку. Фото: Суспільне Луцьк

Для мешканців багатоквартирних будинків за послугу "вивіз сміття" тариф виріс на 7 гривень 51 копійку та коштує 35 гривень 12 копійок.

Для мешканців приватної забудови тариф виріс на 8 гривень 48 копійок та нині становить 39 гривень 65 копійок, – каже Віктор Поліщук. Додає : причиною підвищення тарифів на вивезення твердих побутових відходів стало здорожчання на 60% обслуговування автопарку комунального підприємства.

Комунальники працюють в одному з дворів обласного центру. Фото: Суспільне Луцьк

Щодня з Луцької громади на полігон твердих побутових відходів сміттєвози "Луцькспецкомунтрансу" вивозять 150 тонн сміття. Збирають сміття 20 вантажівок, маніпуляторів та сміттєвозів.

Директор департаменту економічної політики міськради Борис Смаль розповів: введення абонплати постановою Кабміну було передбачено ще у 2020-му році. Воєнний стан не забороняє переглядати тарифи, в тому числі вводити абонплату.

Що відомо

  • Востаннє тариф на вивіз сміття у Луцьку збільшували у листопаді 2021 року. Відповідне рішення ухвалили члени міськвиконкому. Тоді тариф підвищився на 60%.
  • В серпні 2021 року комунальне підприємство "Луцькспецкомунтранс" встановило на власну спецтехніку GPS-трекери і датчики пального задля економії коштів. Усього обладнали 32 автомобілі, які найбільше витрачали пального.
  • 2022 року у Луцьку з'явився центр управління відходами. Тут можна відсортувати 14 фракцій сміття. Центр управління відходами працює з понеділка до неділі з 7:00 до 20:00, на вулиці Трункіна, 7.
  • Здати 14 видів побутових відходів жителі Луцької громади мають можливість у центрі управління відходами на вулиці Трункіна, 7. Для усіх видів відходів на території пункту в Луцьку є спеціальні контейнери.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.