Волинь отримала ще понад 11 тисяч доз вакцини Pfizer

. Фото: Суспільне Луцьк

Додаткові 11 тисяч 520 доз вакцини проти коронавірусу Pfizer привезли на Волинь, — розповіла Суспільному спеціалістка обласного управління охорони здоров’я Людмила Рожко.

Обласний центр отримав три тисячі доз, із них тисячу розподілили на відділення первинної меддопомоги Луцької громади, що на Відродження, 13, – говорить медичний директор центру первинки Віктор Пахарчук. Ця партія призначена лише для бустерних доз.

З його слів, про наявність вакцини пацієнтів інформують сімейні лікарі.

Подружжя Бобилєвих 5 жовтня вакцинувалось бустерними дозами. Кажуть: очікували надходження вакцини і стежили за новинами, щоб знати, коли в області з'явиться вакцина.

Подружжя Бобилєвих. Фото: Суспільне Луцьк

Сімейна лікарка Любов Кушнірук розповідає, що завдяки вакцинації, коронавірусом пацієнти зараз хворіють в легшій формі, однак, недужих впродовж останнього місяця більшає.

"Усіх хворих з симптомами застуди скеровуємо або на ПЛР-тестування, або на швидкий тест. З тих, кого ми направляємо, більш ніж половина – приходять результати позитивні на COVID", – говорить лікарка.

Меддиректор центру первинки Луцької громади Віктор Пахарчук каже, що зростання захворюваності на COVID в обласному центрі підтверджує і статистика: минулого тижня зареєстрували 430 випадків захворювання, на цьому тижні вже є 530 випадків.

Що відомо

  • На Волинь 20 вересня надійшла чергова партія вакцини Comirnaty виробництва Pfizer-BioNTech проти коронавірусної хвороби. Усього доставили 12 тисяч 870 доз препарату.
  • У серпні 2022-го на Волинь вперше від початку вакцинальної кампанії доставили партію однодозової вакцини проти COVID-19 виробництва Johnson & Johnson. Всього – 1 230 доз препарату.
  • На Волині зросла кількість недужих на коронавірусну інфекцію. З 26 вересня по 2 жовтня в області зафіксували 2 334 випадки захворювання на COVID-19. Вісім людей померли від ускладнень хвороби.
  • У Волинській області функціонують 88 пунктів щеплення, 26 мобільних бригад і п'ять центрів вакцинації.