Опалювальний сезон: як у Луцьку та на Волині готуються до холодів

. Суспільне Луцьк

У Луцьку з 45 котелень дві працюють на твердому паливі, решта – на газі. Для економії та зменшення витрат палива у міських багатоповерхівках завершують встановлення індивідуальних теплових пунктів. В районах натомість активно заготовляють дрова.

Суспільне дізнавалося, як у Волинській області наразі відбувається підготовка до старту опалювального сезону.

Суспільне Луцьк

Реконструкція котлів, заміна старих насосів та нові ІТПІндивідуальний тепловий пункт

На луцьких котельнях модернізують обладнання для централізованого теплопостачання. Як розповів Суспільному майстер однієї з котелень Василь Олексюк, цього літа обладнання замінили на двох котлах.

Суспільне Луцьк

"Якщо котлові 54 роки, значить і пальнику 54, а це вже нові, сучасні. Встановлені нові пальники з новими клапанами, з новою автоматикою, яка спрацьовує на відсік газу при порушенні одного з параметрів", – каже майстер.

Суспільне Луцьк

В одному з дворів на проспекті Соборності робітники "Луцьктепла" замінюють зношені труби тепломережі на нові. Речник підприємства Антон Безносиков говорить: такі роботи в міжсезоння проводять на аварійних ділянках.

"Міняли ділянку трубопроводу діаметром 500 мм і вже виявили ще один витік сюди, який йде на будинки. У нас є чотири бригади, які постійно зайняті", – зазначив речник підприємства.

Суспільне Луцьк

Загальнобудинкові лічильники тепла встановлюють у багатоповерхових будинках. Зі слів майстра Сергія Рожнюка, 52 теплових лічильники уже обладнали, ще 20 – у процесі. "На кожен лічильник встановлюється модем, який передає на комп’ютер всі дані", – говорить майстер.

Суспільне Луцьк

На прийдешній опалювальний сезон постачальник виділив на 10 % менше газу, ніж було торік, – зазначив керівник комунального підприємства "Луцьктепло" Іван Скорупський. Через це, з його слів, будуть економити. Всього в місті є 45 котелень, з яких 43 – на газі.

"На об’єми спожитого газу впливає не тільки те, що модернізував, встановив ефективніше, замінив, а й температура навколишнього серед, а як воно буде складуватись – будемо дивитися по обставинах", – каже комунальник.

Котельня в Луцьку. Суспільне Луцьк

Як розповів керівник магазину, що спеціалізується на тепловому обладнанні, Андрій Слюсарчук, у своїх оселях люди намагаються встановити кілька джерел теплопостачання одночасно: паралельно з газовими, на які зберігається попит, встановлюють електричні та твердопаливні котли.

"Якщо є котел на дрова, поряд можна повісити електричний. І вночі, якщо є тариф, включаєте електрокотел. Вдень – підтримуєте дровами, плюс люди міняють старі газові котли на нового зразка", – додав чоловік.

Заготівля дров у районах

До опалювального сезону готується житель селища Маневичі Юрій Петлюк. Чоловік ріже куплені у лісгоспі дрова. Додає: робить це з літа, аби деревина встигла просохнути, тоді буде краще горіти.

"Береза, осика мішані для котла твердого палива. Обійшлося 2 300, ну і з доставкою ще плюс тисяча. Ще є брикет, але також брикет подорожчав", – каже волинянин.

Ціна на дрова суттєво не зросла, натомість через дороге пальне здорожчала доставка продукції, – розповів лісничий Маневицького лісового господарства Олександр Швець. У лісництві, де працює чоловік, заготовляють дрова різних порід, переважно листяних.

Суспільне Луцьк

"Ми більше працювали для своїх пенсіонерів, для своїх потреб, а тепер ми більше даємо для населення. Попит в нас завжди був великий на дрова, це не тільки в цьому році. Але люди більше через воєнний період застраховуються. Більше стали люди йти. Район не газифікований, от ми постачаємо і в лікарню нашу районну", – додає лісничий.

Олександр Швець каже: замовлень є багато, і хоч ажіотаж зазвичай виникає взимку, рекомендує населенню запасатися дровами вже.

На час дії воєнного стану житлово-комунальні послуги не здорожчають – відповідний мораторій наклала Верховна Рада.

Читайте також

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Волині.