Реабілітація дітей у санаторії "Дачний" на Волині: що змінилося і як зараз працює заклад

. Фото: Суспільне Луцьк

У санаторії для дітей з батьками "Дачний" нині оздоровлюється 60 пацієнтів. З введенням воєнного стану заклад, що розрахований на 100 пацієнтів, впродовж двох місяців був зачинений. На початку травня він відновив роботу.

Реабілітацією дітей з інвалідністю зараз займаються фізіотерапевти, ерготерапевти та медики, – розповів Суспільному директор санаторію Олег Лопатін.

В санаторії завершили облаштовування вуличних басейнів та укриття, в яких, у разі повітряної тривоги, є змога заховатися і пацієнтам, і медикам і батькам.

У санаторії "Дачний" облаштували укриття. Фото: Суспільне Луцьк

Зі слів директора закладу, санаторій потребує розширення площі та добудови лікувального комплексу.

"Розширення площі санаторію включили до програми "Велике будівництво". Мав бути збудований басейн, мали бути збудовані додаткові кабінети, але все закінчилося з початком повномасштабної війни", – говорить Олег Лопатін.

Замість збудованого басейну, нині встановили вуличні каркасні. Фото: Суспільне Луцьк

У санаторії освоюють новий стіл для розвитку моторики, – говорить ерготерапевтка Лілія Рудчик. Каже, що це хороший засіб для реабілітації, завдяки якому діти з геміпарезами Геміпарез - слабкість правої чи лівої половини тіла. Існує більш виражена форма — геміплегія — параліч половини тіла. Обидва стани можуть зустрічатися при хворобах різного походження — травматичного, судинного, інфекційного, пухлинного тощо. можуть розробляти кисті та зміцнювати м’язи.

Стіл для розвитку моторики подарували благодійники. Фото: Суспільне Луцьк

У кабінеті фізіотерапії зайняті усі кушетки. Тут надають медичну допомогу дітям при забоях, розтягненнях та сколіозах, застосовуючи магнітотерапію. Магнітотерапія - це один з багатьох видів фізіотерапії, яку застосовують у медичній практиці. Метод оснований на використанні магнітного поля.

Реабілітація магнітотерапією. Ілюстративне фото: Суспільне Луцьк

Марія Бондарук у санаторії "Дачний" разом із п'ятирічними двійнятами Арсеном та Софією. Каже: у її сина дитячий-церебральний параліч, а в доньки — проблеми з ногами. "Ми вже три роки сюди їздимо по два-три рази на рік. Реабілітація тут дуже чудова. Ми завжди після реабілітації бачимо прогрес", – розповіла жінка.

Один з етапів реабілітації, який проходять двійнята, сеанс гідромасажів.

Двійнята Арсен та Софія на сеансі гідромасажу. Фото: Суспільне Луцьк

Разом із дітьми реабілітацію можуть отримати й батьки, – розповіла медсестра Софія Чижук. З її слів, жінки, які опікуються дітками з інвалідністю, часто мають біль у спині, остеохондроз.Одне з найскладніших і поширених захворювань опорно-рухового апарату, супроводжується рядом дистрофічних порушень в суглобових хрящах і міжхребцевих дисках через порушення їх живлення.

Як розповів директор санаторію, зараз на реабілітацію до закладу їдуть батьки з дітьми з інших областей України та столиці.

Що відомо

  • Під час пандемії коронавірусу санаторій "Дачний", поблизу Луцька припиняв свою роботу. Її відновили після того, як в закладі облаштували пандуси для дітей з інвалідністю та встановили протипожежну сигналізацію, у травні 2021 року.
  • На Волині є 13 закладів, які надають послуги з реабілітації для дітей з інвалідністю. Під час дії воєнного стану частина із них внесла корективи у свою діяльність.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.