Релокація бізнесу: як на Волині працює швейне підприємство з Донеччини

. Суспільне Луцьк

У рамках релокації бізнесу з регіонів, де ведуться бойові дії, на Волинь із Краматорська Донецької області переїхало швейне підприємство. На фабриці працевлаштували як переселенців, так і місцевих жителів. Всього 30 людей, – розповів Суспільному керівник підприємства Євгеній Кушнір.

На виробництві, яке розташували в селищі Турійськ, шиють чоловічі сорочки на експорт. Приміщення, зі слів голови правління підприємства, надала в оренду селищна рада. До Турійська перевезли частину обладнання, все налагодили та почали працювати.

Суспільне Луцьк

У Краматорську в перший день повномасштабного вторгнення російських військ в Україну виробництво призупинили. Нині воно під охороною, – зазначив Євгеній Кушнір.

"В нас тут зайняло два місяці від початку переїзду до мінімальних ремонтних робіт. На сьогодні в нас вже вийшло 300 одиниць продукції. Плануємо вийти на повну потужність за три місяці", – говорить чоловік.

Керівник швейного виробництва Євгеній Кушнір. Суспільне Луцьк

На пропозицію директора швейної фабрики про переїзд на Волинь погодилася Валентина Ілляшенко, яка працює швачкою на підприємстві 43 рік.

"В місті почались сильні обстріли, директор запропонував їхати з ним і ми приїхали сюди. Він нас зустрічав, ми поїздом доїхали. Я вже на пенсії, але працюю. Не вистачає пенсії нашої, яку нам дають, приїхали сюди", – зазначила жінка.

Валентина Ілляшенко з Краматорська. Суспільне Луцьк

Із Краматорська на Волинь переїхала Ольга Єгурнова, яка пропрацювала швачкою на цьому підприємстві 20 років.

"Ми працювали в Краматорську на фабриці нашій і приїхали сюди, тому що директор відкривав це підприємство. Допомагаю дівчатам, підказую щось. Разом якось вчимося", – каже жінка.

Ольга Єгурнова з Краматорська. Суспільне Луцьк

Коли в Турійську відкрили швейний цех, вирішила піти на роботу місцева жителька Людмила Сазонова. Зі слів волинянки, робота їй добре знайома, адже все життя пропрацювала у швейній галузі.

"І в Польщі була, і в Москві, і в Києві. І підприємцем була 12 років, а тепер прийшла сюди. Війна. Працюю, пробую. Всі хочуть мати гроші, щоб був в нас мир в Україні і ми для цього всього стараємося", – говорить жінка.

Людмила Сазонова з Турійська. Суспільне Луцьк

Після перемоги України швейне виробництво в Турійську припиняти не планують, але планують також повернутися на Донеччину, – розповів начальник підприємства Євгеній Кушнір.

"Плануємо вийти на 50 людей до кінця року, якщо буде така можливість. Плануємо посадити тут 100 людей. Скоріше за все це буде двозмінний робочий день. Ми розраховуємо, що середня заробітна плата буде 8 500 гривень на руки", – додав керівник.

Підприємство залишатиметься зареєстрованим у Донецькій області, податки від доходів працівників будуть наповнювати бюджет Турійської громади.

Усього, розповів начальник управління економічного розвитку і торгівлі Волинської ОВА Анатолій Банера, на Волинь нині переїхали й запустили виробництво дев'ять підприємств зі східних областей України.

Читайте також

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.