Для волинського ботанічного заказника створили віртуальний туристичний тур

. Фото: Наталія Харитонова

Для ботанічного заказника "Воротнів", що неподалік Луцька, створили віртуальний 3D-тур, завдяки якому через смартфон чи комп'ютер можна роздивитися основні туристичні локації Воротнівського лісництва.

Як розповіла Суспільному речниця лісомисливського господарства області Світлана Думська, "Воротнів" став першим віртуальним туром серед усіх об'єктів у волинських лісництвах.

Подібні віртуальні тури різних пам'яток і цікавих об'єктів, говорить речниця, дуже актуальні, адже туристи прагнуть спершу дізнатися і побачити те місце, куди планують поїхати.

"Ми створили візитки з нанесеним QR-кодом, за яким можна перейти на цей тур. У майбутньому можливо створимо таблички при вході у Воротнівське лісництво, на сайті управління та бігбордах", – говорить Світлана Думська.

Точної суми створення 3D-туру заказника, яке зайняло майже два місяці, не назвали. "Його створення обійшлося як бонус у рамках створення подібних турів для лісомисливського господарства в майбутньому", – зазначила Світлана Думська.

Переглянути основні локації заказника, яких є п'ять, можна і з висоти, і безпосередньо з центральних точок. Віртуально можна роздивитися будинок над ставком, пройтися територією лісництва та центральною прогулянковою доріжкою, піднятися на найвищу точку заказника та зустрітися з дикими тваринами.

Локації, що відзначені на мапі, знімали в форматі VR 360VR 360 – це зйомка, заснована на технології створення альтернативного оточення. Технологія дозволяє забезпечити ефект присутності..

ВОУЛМГ

Побачити основні місця Воротнівського заказника можна, зісканувавши QR-код або за посиланням на сайті. Світлана Думська каже: ідея проєкту виникла в результаті співпраці з відділом туризму Волинської облдержадміністрації.

Окрім того, для зручності туристів на google-картах розмістили найновіші та найбільші рекреаційні зони у Волинській області.

Що відомо

  • Воротнів – ботанічний заказник загальнодержавного значення в Україні. Розташований у межах Луцького району Волинської області, на північ від села Воротнів. Фауна представлена звичайними видами, з рідкісних трапляється лелека чорний, занесений до Червоної книги України. Заказник має наукову та освітню цінність.
  • Усього для пам'яток та об'єктів Волині створили 12 віртуальних турів. Йдеться про Луцькі підземелля, Луцький замок, Олицький замок, Колегіальний костел Святої Трійці в селищі Олика, Національний парк "Припʼять-Стохід" у селі Сваловичі, Шацький нацпарк і озеро Світязь, човен-довбанку в Маневицькому краєзнавчому музеї, а також городище, Слов’янський парк, Собор Різдва Христового ПЦУ, костел Іоакима та Анни, Успенський собор у Володимирі-Волинському. Їх можна детально переглянути за посиланням на google-картах.
Читайте також: "На Волині туристи випробували один з найдовших екологічних маршрутів"