На кордоні України та Білорусі нині спокійно, скупчень мігрантів немає, – розповів Суспільному офіцер Державної прикордонної служби Олександр Масловський. Неподалік кордону розгорнули наметові містечка. Силовиків, які приїжджають охороняти кордон, готуються приймати і в місцевих громадах.
Суспільне побувало в Ковельському районі, де на одній із ділянок перетинаються кордони Білорусі, Польщі та України.
Ситуація на кордоні
Кордон між Україною та Польщею розділяє річка Західний Буг із Білоруссю – рів. Як розповіла речниця Волинського прикордонного загону Маргарита Вершиніна, протяжність державного кордону України з Білоруссю у межах Волинської області – майже 215 кілометрів.
Скільки людей наразі охороняють кордон речниця назвати не може. З її слів, в останні дні для патрулювання території залучили додаткову техніку. Зокрема – чотири мобільні телевізійні комплекси.
"На автомобілі комплексу встановлені сім камер, огляд – до 14 кілометрів. Є тепловізор, з допомогою якого бачимо людину на відстані трьох кілометрів", – каже начальник групи зв'язку Леонід Котельніков.
Українські прикордонники біля межі з Білоруссю розгорнули наметові містечка. Тут щодня відбуваються тренування.
"Наше завдання – посилення прикордонних нарядів і в разі скупчення мігрантів біля кордону – наш персонал має висунутися на даний напрямок.Зараз ситуація контрольована, ми не фіксували накопичень мігрантів та спроб порушити корон", – зазначив офіцер Держприкордонслужби України Олександр Масловський.
Зі слів речниці прикордонного загону, до вже розміщених на кордоні сил постійно прибувають додаткові, з правоохоронних органів з Нацгвардії та Нацполіції.
Допомога від місцевих і ситуація в громадах
Ситуація на кордоні згуртувала громаду, – говорить староста Піщанського старостинського округу Петро Мегаль. "Старші питають, чи сала принести, чи хліба, може голодні, уЯ щодня спілкуюся з нашими військовими помагаємо зі своєї сторони
Зі слів голови Шацької громади Сергія Карпука, чимало місцевих жителів зголосилися прийняти у себе вдома охоронців кордону. Також прикордонників, військових та правоохоронців розміщують в майже усіх комунальних об'єктах громади.
"По кількості це десь – 50 одиниць. Є місця де вміщається 10-15 людей. А є такі, де можна розмістити 100 чоловік. Місця для поселення розділили між структурами. Кожен знає, що у разі необхідності за ними зарезервовані ті чи інші комунальні об'єкти, або приватні місця", – зазначив голова громади.
Одна з тих, хто зголосилася допомогти прикордонникам – жителька прикордонного села Поліна Писачук. Суспільному жінка розповіла: готова розмістити військових у батьківській хаті.
"Хто, як не ми будемо помагати, зараз холодно, завтра може бути сніг, я знаю, як то в палатках, мій син там був", – говорить жінка. Додає: її син воював на сході країни, тому пройти осторонь не може.
Що відомо
- Ситуація на білорусько-польському кордоні загострилась удень 16 листопада. За повідомленнями польської сторони, мігранти застосували проти прикордонників світлошумові гранати та жбурляли у них каміння. Після того, як правоохоронці Польщі відбили атаку, частина мігрантів вирішила повернутися до раніше залишеного табору. Про це повідомляє Gazeta Wyborcza.
- Олександр Лукашенко заперечив причетність країни до організації міграційної кризи та попередив ЄС про відповідь у разі запровадження нових санкцій.
- Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський заявив, що у разі загострення ситуації на кордоні з Білоруссю у прикордонних областях України можуть запровадити надзвичайний стан.
- МВС України вирішило посилити присутність прикордонників на кордоні з Білоруссю. А секретар Ради нацбезпеки й оборони Олексій Данілов повідомив, що Україна реагуватиме за законом на загострення ситуації на кордоні з Білоруссю.
- В Україні створили координаційний центр із захисту державного кордону від нелегальних мігрантів. До його складу увійшли представники органів місцевого самоврядування та голови громад, які працюють на прикордонні.
Термінові новини та щоденні інформаційні підсумки читайте в Telegram Суспільного Волині.