Незаконне будівництво на Ковельській у Луцьку. Що буде з добудованим поверхом

. Суспільне Волинь

Власники приміщення на вулиці Ковельській, 66 у Луцьку, які незаконно добудували третій поверх над приміщенням магазину, мали дозвіл лише на реконструкцію двоповерхової будівлі. Про це Суспільному розповів керівник відділу державного архітектурно-будівельного контролю міської ради Владислав Троць.

З його слів, знесення самочинно збудованого об’єкта та приведення його до попереднього стану Луцькрада вимагатиме в суді. Владислав Троць додає: дозвільних документів на зведення додаткового поверху у власників приміщення не було.

Після звернення мешканців дев'ятиповерхівки, що межує з приміщенням, каже керівник міського відділу державного архітектурно-будівельного контролю, на місце виїхали фахівці з перевіркою.

Суспільне Волинь

Третій поверх, який примикає до житлових квартир на другому та третьому поверхах, зводиться самочинно, – зазначив посадовець. З його слів, після надання припису щодо зупинення незаконного будівництва роботи призупинили, а замовника будівництва оштрафували на 85 тисяч гривень.

Під час знімання сюжету будівельні роботи з боку вулиці Ковельської не велися. З двору робітники завершували тинькування зовнішніх стін приміщення, на добудованому поверсі вже встановлені вікна.

Суспільне Волинь

Голова ОСББ цього будинку Георгій Давидюк телефоном розповів, що правління дало дозвіл на добудову приміщення впритул до будинку. Чому це зробили без погодження від міської ради — не сказав.

Суспільне Волинь

Керівника магазину, над яким ведеться реконструкція впродовж двох днів, знімальна група на місці не застала. За адресою Ранкова, 26а, вказаною в реєстраційних документах замовника робіт, керівника підприємства на місці теж не було.

За коментарем Суспільне звернулося до адвоката. Як розповів Василь Микулик, забудовники узаконюють нелегальне будівництво за допомогою незаконних схем, а допомагають у цьому "чорні реєстратори".

Суспільне Волинь

"Орган державної влади повинен зібрати купу документів, які підтверджують, що у забудовника не було документів і дозволів на будівництво цього і тоді вже через суд зобов’язати його знести. А щоразу можна перепродавати, передаровувати, вносити в статутні капітали це майно. Це щоразу ускладнює заходи боротьби місцевої влади і процес тягнеться роками, десятиліттями, що в результаті приводить ні до чого", – говорить луцький адвокат.

Як розповів керівник відділу державного архітектурно-будівельного контролю міської ради Владислав Троць, впродовж цього року зафіксували п'ять подібних випадків, проте жодного з незаконних будівництв наразі не демонтували.

Прізвище і контакти керівника організації-замовника будівництва Суспільному знайти не вдалося. Висловити свою позицію він може, зв’язавшись з редакцією.

Термінові новини та щоденні інформаційні підсумки читайте в Telegram та Viber Суспільного Волині.