ОПОРА проаналізувала роботу волинських нардепів: хто і як працював у парламенті

. УНІАН

Громадянська мережа ОПОРА проаналізувала роботу волинських нардепів під час пленарних засідань ВР від 1 березня по 31 травня. Як розповіла координаторка громадської мережі на Волині Катерина Шарпата такий аналіз роблять кожні три місяці.

У результатів аналізу у волинських нардепів: 38 законодавчих ініціатив, 25 хвилин виступів та понад 25% "прогулів".

У дослідженні враховувались результати роботи п’яти нардепів-мажоритарників, які представляють область у парламенті: Ігоря Гузя, Ірини Констанкевич, Вячеслава Рубльова, Степана Івахіва, Ігоря Палиці, а також нардепа Валерія Стернійчука, обраного за партійним списком.

Лідером за кількістю "прогулів" пленарних засідань серед волинських мажоритарників є Степан Івахів. Він був відсутній під час 55,7% голосувань, – кажуть в ОПОРІ. Ігор Палиця, пропустив 43,1% голосувань, Вячеслав Рубльов – 15,6%, Ігор Гузь – 6,7%, найменше прогулів в Ірини Констанкевич – 1,1%.

11% від загальної кількості зареєстрованих в парламенті законодавчих ініціатив за період з 1 березня по 31 травня були розроблені за участі народних депутатів від Волині. Водночас лише 2,6% законопроєктів, ініційованих волинськими нардепами, набули чинності.

Ігор Палиця та Степан Івахів цієї весни не зареєстрували жодного законопроєкту. У доробку Ірини Констанкевич – 15 законодавчих ініціатив, Ігоря Гузя — 9 законопроєктів, Валерія Стернійчука — 6 законопроєктів, Вячеслава Рубльова — 5 законодавчих ініціатив.

Ще три законодавчі ініціативи були спільними між волинськими нардепами.

За даними офіційного сайту Верховної Ради України народні депутати з Волині впродовж весни 2021 року виступали не багато. На усіх шістьох — 25 хвилин виступів. Четверо із них взагалі не виступали на пленарних засіданнях Верховної ради: Ігор Палиця, Степан Івахів, Вячеслав Рубльов та Валерій Стернійчук.

Ірина Констанкевич має на своєму рахунку 17 виступів загальною тривалістю 14 хв. 40 с. Ігор Гузь протягом весни 4 рази виступав у парламенті. Його виступи загалом тривали 10 хв. 11 с.

Нагадаємо, у серпні 2020 року Громадський рух "Чесно" проаналізував майнові декларації п'яти нардепів з Волині за 2019 рік: Вячеслава Рубльова, Степана Івахіва, Ігоря Палиці, Ірини Констанкевич та Ігоря Гузя.