В райлікарні на Волині вперше провели підлітку кардіохірургічну операцію без розрізу

. Ковельське МТМО

У Ковельському МТМО вперше на Волині провели кардіохірургічну операцію підлітку із вродженою вадою серця без розрізу грудної клітини. Про це лікарі інформують на сторінці медзакладу.

Пацієнт – 16-річний підліток зі Старовижівського району.

Ковельські хірурги оперували хлопця спільно з лікарями столичного науково-практичного медичного центру дитячої кардіології та кардіохірургії.

Ковельське МТМО

Лікарі розповіли, що вроджену ваду серця хлопцю діагностували лише в 15-річному віці, коли його почали турбувати болі у серці. Упродовж року пацієнт перебував на черзі для оперативного втручання в столичному медзакладі. А місяць тому, звернувшись на консультацію у Ковельське МТМО, отримав пропозицію прооперуватися в Ковелі.

Ковельське МТМО

Медики успішно виконали операцію із закриття відкритої артеріальної (Боталової) протоки. В лікарні пояснюють: це кровоносна судина, яка зазвичай закривається після народження дитини упродовж першого дня життя. Якщо закриття не відбулося, через неї продовжує проходити кров. Такий стан є небезпечним, адже з роками призводить до незворотних змін та серйозних патологій серця, легень, нижніх кінцівок.

Оперативне втручання проводили під рентгенівським контролем із застосуванням ангіографа, під місцевим знечуленням (без наркозу).

Ковельське МТМО

Через прокол у стегновій вені і артерії в незакриту протоку встановлено оклюдер (маленьку пружинку), яка перекрила потрапляння артеріальної крові у венозне русло.

Операція пройшла успішно, кажуть лікарі. Нині пацієнт почуває себе добре та готується до виписки.

Нагадаємо, Ковельське МТМО – перша районна лікарня в Україні, де провели трансплантацію. Втручання провели 2019-го. Тоді донором нирки для 34-річної мами двох дітей став її чоловік.

Що відомо

  • 26 грудня 2019 в Україні вперше за 15 років провели трансплантацію серця. Ковельські лікарі прооперували 56-річного Василя Міговку. Донором серця для нього став чоловік з відкритою черепно-мозковою травмою, в якого бригадою спеціалістів констатована смерть мозку. 29 січня Василя Міговку виписали з лікарні.
  • В лютому цього року Ковельські лікарі наважилися на другу пересадку донорського серця. Спільно з фахівцями Київського Інституту серця пересадили орган 59-річному чоловіку. Донором став 42-річний чоловік, який помер від інсульту.
  • Міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що за два роки в Україні робитимуть трансплантацію органів у багатьох містах країни.
  • Кабінет міністрів затвердив порядок перевезення анатомічних матеріалів людини в межах України, ввезення таких матеріалів на митну територію та вивезення їх за межі митної території. Це має налагодити систему трансплантації в Україні.