Перейти до основного змісту

Черги з авто на ПП "Ягодин": що кажуть водії ваговозів

Ексклюзивно

12 травня о 16:00 за українським часом польські перевізники розпочали акцію протесту на міжнародному пункті пропуску "Дорогуськ — Ягодин". На виїзд з України утворилася черга з вантажівок, деякі водії стоять перед кордоном від ранку.

Про це Суспільному розповіла речниця "Волинської митниці" Валентина Черниш.

Вантажівки перед пунктом пропуску "Ягодин" в очікуванні перетину кордону. Суспільне Луцьк

Яка ситуація з українського боку кордону і що кажуть водії про акцію протесту з польського боку

Водій Микола прямує до Литви. Сам з міста Вінниця. Чоловік очікує на перетин українсько-польського кордону в пункті пропуску "Ягодин-Дорогуськ". Про акцію польських перевізників дізнався сьогодні.

"У мене євросертифікат, зроблений на перехід, на Дорогуськ. Я не маю змоги їхати переробляти ветеринарний сертифікат. Везу мед. Мені диспетчер смс-повідомлення написав: "Казали, що будуть з 11 години перекривати". А мені сказали, що в годину будуть пускати одне авто. Стоїмо, чекаємо", — сказав водій ваговоза.
Водій Микола. Суспільне Луцьк

Везе абразивний матеріал із Запоріжжя в Німеччину водій Сергій Передрійчук. З його слів, станом на 17:00 годину в черзі було майже 300 ваговозів із вантажем та більш як 500 порожніх ваговозів.

Українсько-польський кордон чоловік мав перетнути 12 травня о 5:40, а о 10:00 система показала водію скасування черги. Через протести з польської сторони, які були раніше, чекав на в'їзд до України перший раз 14 днів і другий — 12 днів.

"На заїзд дається 400 хвилин. Якраз о 8:30 я став в колєйку. Ще 2 чи 3 машини пустили, а далі мені сказали, що чекають інформації про перекриття кордону. Що наразі — не знаємо", — розповів водій вантажівки Сергій.
Водій Сергій. Суспільне Луцьк

Чекає на перетин кордону водій вантажного автомобіля волинянин Павло Марчук. Чоловік їде з Тойкута Ковельського району. Його вантаж — паливні пелети в гранулах. В процесі очікування перевіряє електронну чергу на виїзд з України.

"Стою тут два дні... Раніше теж бувало таке. Минулого року найдовше стояв зі сторони Польщі — 16 днів", — розповів чоловік.
Водій Павло. Суспільне Луцьк

Водій Юрій їде до Німеччини, везе цистерну на ремонт у Німеччину. З його слів, торік під час акції польських фермерів простояв на кордоні 27 днів. В електронній черзі зареєструвався 4 дні тому і сьогодні о 9:00 мав перетинати кордон. Каже: змушений чекати поблизу пункту пропуску.

"Хай вже зроблять ті дозволи. Будемо їхати, а не так стояти неділями. Маразм якийсь. Ми тут до чого, нам працювати треба! Ми ходили до кордону, то поляки не запускають. Сказали "стійте" і все, хоча термінал пустий", — зауважив чоловік.
Водій Юрій. Суспільне Луцьк

У черзі на виїзд з України також чекали водії із Польщі, проте коментувати ситуацію журналістам Суспільного вони відмовилися.

Одна з вантажівок, за кермом якої водій з Польщі. Суспільне Луцьк

Зі слів речниці волинської митниці Валентини Черниш, польські перевізники наполягають на внесенні змін до угоди між ЄС та Україною про лібералізацію перевезень.

"Вони (польські протестувальники — ред.) кажуть, що будуть безперешкодно пропускати гуманітарні вантажі, автобуси і цистерни з пальним, не все так гладко, бо коли накопичується багато машин, не зрозуміло, хто, що везе", — сказала Валентина Черниш.
Валентина Черниш. Суспільне Луцьк

Наразі, зазначила речниця Волинської митниці, точно невідомо скільки часу триватиме акція польських перевізників.

Вантажівки перед пунктом пропуску "Ягодин" в очікуванні перетину кордону. Суспільне Луцьк

Що відомо про заплановані акції протесту на пункті пропуску "Дорогуськ-Ягодин"

7 травня польські протестувальники надіслали лист-звернення до ґміни про початок акції протесту на кордоні з Україною та отримали відмову. Оскаржувати це рішення організатори перекриття кордону пішли до суду, який їм погодив акцію протесту. Польські перевізники не вказують наскільки довготривалою буде їхня акція протесту.

Протестувальники планують обмежити пропуск вантажівок через найбільший вантажний митний пост на українсько-польському кордоні до 1 транспортного засобу на годину в кожному напрямку. Це у 25 разів менше, ніж передбачено українсько-польськими міжурядовими домовленостями, повідомили у Державній митній службі України.

Пропуск автобусів (в обох напрямках), гуманітарної допомоги та цистерн з паливом на вʼїзд в Україну здійснюватиметься безперешкодно.

Основні вимоги організаторів наступні: привернення уваги до ситуації, що склалась у сфері транспортних перевезень на території Польщі; Повернення дозволів на здійснення міжнародних транспортних перевезень українськими перевізниками на вʼїзд до Польщі.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільне Луцьк. Також ми є у WhatsApp.

Топ дня
Вибір редакції