У Музеї волинської ікони триває реставраційний процес над іконою, сюжет котрої присвячений Святому Миколаю. Понад 40 років релігійний експонат перебував у фондосховищі та ніколи не експонувався.
Про це повідомили на Facebook-сторінці музею.
До музею ікону передали в 1982 році зі Свято-Стрітенської церкви села Залісоче Луцького району. Попередньо відомо, що образ датується 18 століттям. Точне датування можливе після повного дослідження і реставрації.
Сюжет образу у музеї називають рідкісним. На волинській іконі, зазначають музейники, Святий Миколай зображений і як живий, і як небіжчик.
"Такий сюжет частіше зустрічається у житійних іконах Святого. Як оповідають джерела, саркофаг з його нетлінними мощами був наповнений запашним святим миром, яким помазували віруючих", — розповіли в музеї.
Ця ікона мала значні втрати по всій площині, тому над її порятунком працювали спеціалісти музею — завідувачка сектору реставрації Лариса Обухович і наукова співробітниця Марта Муравець.
"Подаємо кілька фото, які зафіксували поетапне оновлення ікони. Робота нелегка, довготривала, але результат того вартий. Майстрам реставраційної справи наша вдячність", — розповіли в музеї.
В оновленому вигляді ікону представили у залі музею до свята Перенесення мощей Святого Миколая. Попри це реставрація експоната триває.
Довідково: Святий Миколай — покровитель міста Луцька, розповідали раніше в управлінні туризму та промоції міста. Його Образ використовується як офіційний символ міста. У 2000 році пам'ятник святому Миколаю встановили на вулиці Богдана Хмельницького біля Луцької міської ради.
Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільне Луцьк. Також ми є у WhatsApp.