9 травня Блаженніший Митрополит Київський і всієї України, предстоятель Православної церкви України Епіфаній очолив Божественну літургію у Жидичинському Свято-Миколаївському монастирі з нагоди храмового свята.
Цього року відзначають 1050 років з часу першої писемної згадки про Жидичинський Свято-Миколаївський монастир, розповів Суспільному намісник монастиря архімандрит Костянтин.
Молилися за збереження держави, волю і мир в Україні, каже вірянка Вікторія Малашко.
"Батьки, діти, синочок наш з народження ходить в цей храм з перших днів життя, — говорить вірянка. — Це значима подія для Жидичинського монастиря, для нашої віри, для нашого зцілення, щоб ми відчували, що ми є разом".
"У нас тато воює, то ми приїжджаємо сюди молитися за те, щоби Бог вберіг, — розповідає жителька Жидичина. — Зустрічали тут предстоятеля ПЦУ. Дуже трепетно те, що не забувається і постійно при кожній молитві, при кожній проповіді йде звернення вдячності слова, підтримки й молитви за наших воїнів".
Після богослужіння відбувся хресний хід.
"Ми шануємо тих, хто боровся протягом історії в певні часи. Але ми хочемо жити у свободі. Ми хочемо жити у своїй єдиній європейській українській державі, розбудовувати свою єдину помісну православну церкву. Тому і на нашому поколінні зараз лежить велика відповідальність: зберегти цей великий дар свободи, утвердити його, примножити й передати наступним поколінням", — сказав предстоятель ПЦУ Епіфаній.
За словами менеджерки центру туристичної інформації та паломництва Мирослави Бондарук, Жидичинський монастир Святителя Миколая Чудотворця — чоловічий православний монастир, один з найдревніших у Волинській області.
"Знайшли нещодавно в Інституті рукопису бібліотеки Вернадського рукопис, який нам говорить про те, що архімандрит Жидичинський Анект дарує книгу, на якій є дарчий напис і він підписує дату: 6483 рік від створення світу. Якщо перевести в нашу еру, це в нас виходить 975-й рік. Ми додаємо 1050 років, виходить 2025. Тобто 975-й рік — це перша відома згадка про монастир", — каже Мирослава Бондарук.
Мирослава Бондарук додає: цей факт свідчить і про те, що монастирство зародилося у Жидичині раніше.
Від початку повномасштабної війни в обителі, за словами очільниці волонтерського руху Любові Фрадинської, відбуваються благодійні ярмарки для збору грошей на потреби військових. Торік, каже, зібрали понад два мільйони гривень та відправили 19 автомобілів бійцям на фронт.
Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільне Луцьк. Також ми є у WhatsApp.