Київські митники знайшли в посилці, яку хотіли відправити зі столиці до США, опудала двох папуг та крука, прилаштованого на черепі вовка. Ці тварини підпадають під дію міжнародних природоохоронних конвенцій.
Про це повідомляє пресслужба Київської митниці.
Зазначається, що фахівці Національного науково-природничого музею провели експертизу. Вони визначили, що одне із опудал — це крук (Corvus corax): осілий, кочовий і гніздовий птах України. Череп, на якому стоїть крук — це вовк (Canis lupus), який зустрічається по всій території України.
Опудала папуг — це види ара зелений (Ara militaris), який живе в Колумбії, Мексиці та Болівії та какаду білий (Cacatua alba), який живе на островах Індонезії.
"Крук перебуває під захистом Бернської Конвенції про охорону дикої флори і фауни та природних середовищ існування в Європі", — йдеться у повідомленні.
У митниці зауважили, що вовк та ара з какаду знаходяться під захистом Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори (CITES). Крім цього, папуги входять до Червоного списку Міжнародного союзу охорони природи (МСОПМіжнародна організація, метою якої є збереження природних ресурсів), як види, що знаходиться під загрозою зникнення.
"Конвенцією CITES, зокрема, передбачено, що для експорту будь-якої тварини чи рослини (зазначеної в додатках до конвенції), живої або мертвої та будь-якої легко впізнаваної частини чи похідного від неї, необхідно попередньо отримати дозвільні документи, що видаються адміністративними органами України з питання виконання вимог Конвенції", — йдеться у повідомленні.
На момент митного контролю такі документи не надходили. Наразі опудала птахів та череп вилучили.
Що відомо про спроби вивезення історичних на культурних цінностей з України
Київські митники виявили палеонтологічну скам'янілість юрського періоду, яку хотіли переправити до США. Це — панцир морського їжака, віком близько 161-165 млн років. З позиції палеонтолога, це — ексклюзив. Також за кордон хотіли вивезти камені віком 407 мільйонів років з відбитками давніх вимерлих риб.
Знайшли митники у посилці і зуб кашалота, що знаходиться під захистом Вашингтонської Конвенції CITES. Його хотіли переправити до США. Зуб має певну наукову, музейну та освітню цінність і науковці рекомендують внести його до Музейного фонду України.
Також столичні митники виявили у міжнародному поштовому відправленні старовинні знаряддя праці часів ХІІ-XІV століть. Їх намагалися доставити із Київської області до Сполучених штатів Америки.
Запобігли митники і незаконному вивезенню до Польщі 18 цінних старовинних монет, чотири з яких визнано культурною та історичною цінністю, а решта мають історичну цінність.
Ще митники виявили у посилках, що прямували до США та Великобританії, унікальні історичні скарби періоду Римської імперії: срібні монети та навершя давнього списа. Артефакти намагалися вивезти з країни під виглядом сувенірів.
З України до Канади хотіли переслати Біблію, датовану ХІХ століттям. Відправник з Одеси задекларував її як звичайну книгу. Також митники конфіскували монети часів Римської імперії, які відправляли до США, Канади та Чилі.
Також на митниці вилучили посилку, заповнену культурними та історичними цінностями. Там виявили українські скульптурки, колекцію документів і старовинні фото.
Ще митники завадили нелегальному переправленню за кордон в міжнародному відправленні шолома пожежника 30-х років минулого століття, який має культурну та історичну цінність. Цю пожежну каску намагалися вивезти з Києва до Шотландії.
У Києві презентували артефакти, врятовані від незаконного вивезення з України. Серед 469 експонатів — старовинні монети, ордени та медалі, предмети холодної зброї та військового спорядження від епохи бронзи до 19 ст.