Перейти до основного змісту

У Бучі триває конкурс на створення Меморіалу пам'яті жертв російської агресії

У Бучі триває конкурс на створення Меморіалу пам'яті жертв російської агресії. Бучанська міська рада

У Бучі пройшов перший етап архітектурного конкуру для створення Меморіального комплексу на території храму Святого апостола Андрія Первозванного.

Про це повідомляє Бучанська міська рада.

На участь в конкурсі подали шість заявок, серед яких були архітектори з України та США.

12 березня відбулася перша презентація проєктів, де учасники могли представити свої роботи перед журі.

"Завдання цього конкурсу – не лише створити архітектурну пам'ятку, а й підкреслити важливість збереження пам'яті та вшанування жертв російської агресії", — зазначив головний архітектор Бучанської громади Вадим Наумов.

Громадські обговорення триватимуть до 5 квітня 2025 року. Після журі підбиватиме підсумки конкурсу та оголосить переможця.

Що відомо про окупацію Бучі

Буча була в окупації 33 дні. Російські військові на важкій техніці потрапили до Бучі зранку 27 лютого. Того ж дня ракета потрапила у житловий будинок, а міський голова Анатолій Федорук повідомив про перших загиблих.

Російські війська залишили місто 31 березня 2022 року. Увечері 2 квітня у Міністерстві оборони офіційно повідомили, що усі населені пункти Київської області звільнили від російських військових.

Коли після звільнення Бучі журналісти та українські військові потрапили в місто — там виявили факти масових убивств, деякі тіла були просто на вулиці, деякі — зі зв'язаними за спиною руками. Україна офіційно закликала світ доєднатись до розслідування вбивств мирних людей в Бучі. 14 квітня минулого року прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан особисто відвідав Бучу.

8 квітня 2022 року у місті Буча Київської області почали ексгумацію тіл з братської могили біля церкви Андрія Первозванного і всіх святих, щоб ідентифікувати людей та встановити обставини їхньої смерті.

Приватна американська компанія Maxar Technologies повідомила, що перші ознаки братської могили біля церкви Андрія Первозванного і всіх святих у Бучі були зафіксовані на супутникових знімках ще 10 березня 2022 року.

Правоохоронці зафіксували понад 9 тисяч воєнних злочинів, які армія РФ скоїла під час окупації Бучанського району Київщини. Загинули більше 1 700 цивільних людей, із них близько 700 у Бучі. Протягом 2022 року правоохоронцям вдалося ідентифікувати 91 російського військового, які чинили воєнні злочини.

Станом на 24 вересня 2024 року Національна поліція відкрила понад 127 тисяч проваджень за фактами вчинення на території України злочинів військовими РФ та їхніми пособниками.

Топ дня
Вибір редакції