Перейти до основного змісту

В Оболонському районі Києва відремонтують майже 40 укритів

Будівництво укриття в Оболонському районі Києва. Тимур Ткаченко/Telegram

У Києві триває облаштування та будівництво укриттів. Наразі очільник КМВА проінспектував дві споруди цивільного захисту в Оболонському районі міста.

Про це повідомив очільник Київської міської військової адміністрації Тимур Ткаченко.

Зазначається, що Оболонський район залишається одним з лідерів у Києві з облаштування та будівництва укриттів. Минулого року там зробили 62 капітальні ремонти та збудували 3 укриття. Цьогоріч 37 об'єктів ремонтують, ще 4 укриття будуються.

Навчально-виховний комплекс "Перша Ластівка" — перший навчальний заклад, який відкрився на Оболоні. Укриття там звели за 6 місяців при проєкті, розрахованому на 9. Приміщення може вмістити до 650 учнів, вихователів, вчителів.

Укриття у НВК "Перша Ластівка". Тимур Ткаченко/Telegram

"Приміщення облаштоване якісно, відповідає всім вимогам безпеки. Тут встановили генератор на 125 кВт — повна енергетична автономність. Є система кондиціонування, відеонагляд за всією територією приміщення, ліфт, вайфай, санвузли", — сказав Ткаченко.

Друге укриття, яке інспектували — у навчальному-виховному комплексі "Ластівка". На території триває будівництво споруди, також повністю з нуля. На роботи спрямовано майже 48 млн грн. За словами Ткаченка, це типовий проєкт на 650 людей, тому результат повинен бути такий самий, як в НВК "Перша ластівка". Підрядники кажуть, що вдасться закінчити до червня, на 3 місяці раніше плану.

Раніше повідомлялося, що у закладах освіти Києва будують 37 споруд подвійного призначення. У 2024 році місто спрямувало 2,4 млрд грн на облаштування укриттів, підготовку освітніх закладів до осінньо-зимового періоду та створення класів із "Захисту України". Також облаштували 34 тисяч нових місць в укриттях: це дозволило збільшити кількість дітей, які відвідують школу. Цьогоріч у столичному бюджеті передбачили 1,8 млрд грн, зокрема на будівництво та облаштування укриттів.

Топ дня
Вибір редакції