Перейти до основного змісту

Корупція у Києві: очільник КМВА анонсував перше засідання групи "Прозорість і підзвітність"

У Києві готується перше засідання робочої групи "Прозорість і підзвітність". У обговоренні проблем, зокрема, братимуть участь правоохоронці та представники антикорупційних структур.

Про це повідомив очільник Київської міської військової адміністрації Тимур Ткаченко.

За його словами, перше засідання буде присвячене розгляду резонансних розслідувань НАБУ щодо так званих "туалетних схем".

"Земельний дерибан не лише б'є по бюджету міста. Він також шкодить чесним підприємцям. Є непоодинокі реальні кейси сумлінного бізнесу, який страждає від недоброчесних маніпуляцій зі столичною землею", — сказав Ткаченко.

Громадянам, які постраждали від "туалетних схем", або їм відомо про подібні випадки пропонують заповнити форму зворотного зв'язку. Із киянами зв'яжуться представники КМВА, проговорять особливості ситуації та приймуть рішення щодо можливості їхньої участі в засіданні групи.

Як працюють "туалетні схеми":

  • право власності реєструють на фіктивне майно. Це може бути вагончик, будка з піноблоків, сторожка. Раніше використовувались громадські туалеті, звідси і назва схеми
  • Земельний кодекс дозволяє відвести ділянку, на якій розташована споруда, її власнику. Розміри іноді чуттєво більші за саму будівлі
  • голосуванням Київради ділянка передається без конкурсу і аукціону "власнику майна"
  • управління правового забезпечення Київради зазвичай дає негативні висновки, оскільки такі ділянки формально є вільними від забудови.
  • рішення підписує міський голова

Раніше очільник КМВА Тимур Ткаченко інформував, що у Києві створили робочу групу "Прозорість і підзвітність". Її мета — забезпечити прозорість використання ресурсів громади, дотримання міською владою антикорупційного законодавства, а також запобігання, виявлення та врегулювання конфліктів інтересів.

Окрему увагу група приділятиме законності діяльності власників та користувачів земельних ділянок. Зокрема, намагатиметься припинити "туалетні" схеми, через які місто втрачає дороговартісну землю, а столичний бюджет недоотримує великі суми грошей.

Топ дня
Вибір редакції