Усі екстрені служби залучені до ліквідації наслідків дронової атаки РФ на Чорнобильську атомну електростанцію. Триває розбір захисного укриття над четвертим енергоблоком, щоб можна було виявити осередки тління.
Про це у Telegram повідомив міністр внутрішніх справ Ігор Клименко.
За його словами, на місці, зокрема, працюють рятувальники-верхолази. Люди внаслідок удару не постраждали. Радіаційний фон у нормі. Наразі на проммайданчику ЧАЕС зафіксовано 0,57 мкЗв/год, що не перевищує допустимих значень, зазначив Клименко.
Він додав, що фахівці ДСНС проводять постійні заміри радіаційного фону.
№Інформацію про наслідки російського удару та оперативну ситуацію на ЧАЕС передано до Координаційного центру реагування на надзвичайні ситуації Євросоюзу в системі механізму цивільного захисту", — повідомив міністр внутрішніх справ.
Вночі 14 лютого російський ударний безпілотник із фугасною бойовою частиною влучив в укриття Чорнобильської атомної електростанції. За даними ДСНС, радіаційний фон на майданчику зранку у нормі.
Україна закликала МАГАТЕ активізувати зусилля для запобігання атакам РФ на ядерні об'єкти через атаку Росії на арку укриття 4-го енергоблока ЧАЕС.
Президент Володимир Зеленський повідомив, що російський безпілотник, який влучив у саркофаг на Чорнобильській атомній електростанції, летів на висоті 85 метрів. На такій висоті радари не можуть відстежити дрони.
Речник Володимира Путіна Дмитро Пєсков заперечив причетність РФ до удару по ЧАЕС.