Кияни, які брали участь в міських програмах енергоефективності, в січні 2025 року зекономили на опаленні до 35%. Середня вартість за опалення одного квадратного метра у них склала 22,5 грн.
Про це повідомляє Київтеплоенерго.
Зазначається, що лідерами в заощадженні стали будинки у Солом'янському, Дніпровському та Деснянському районах столиці. Загалом у Києві середня вартість опалення у січні склала 27,66 грн за 1 кв. м.
"Це усереднене нарахування для будинків, які обладнані загальнобудинковими лічильниками. Такі багатоповерхівки складають близько 90% житлового фонду столиці. Наприклад, за типову двокімнатну квартиру площею 51 кв. м на просп. Науки, 88-А сплатили за січень 1430 гривень", — йдеться у повідомленні.
Комунальники зазначили, що в енергоефективних будинках мешканці аналогічних за площею квартир суттєво зекономили на опаленні завдяки виконаним у багатоповерхівках енергоефективним заходам.
Рекордсменом із заощадження став будинок на вул. Тетяни Яблонської, 2 у Солом'янському районі. У січні вартість опалення 1 кв. м склала 18 грн, а мешканці квартири площею 50,7 кв. м сплатили 915 грн. У будинку виконали реконструкцію індивідуального теплового пункту, замінили вікна та двері, модернізували освітлення, інженерні й електричні мережі.
На вул. Райдужній, 71 для двокімнатної квартири площею 50 кв. м у січні нарахування за тепло склали 930 грн (середня вартість опалення — 18,6 грн за 1 кв. м). У будинку утеплили дах і фасад, замінили вікна та двері, модернізували освітлення, інженерні й електричні мережі.
У будинку на вул. Кубанської України, 37 типова двокімнатна квартира отримала платіжку на суму 1000 грн (при середній вартості опалення 19,8 грн за 1 кв. м). Тут у межах заходів з енергоефективності реконструювали індивідуальний тепловий пункт, утеплили дах і фасад, замінили вікна та двері, модернізували освітлення й електричні мережі.
Будинки, що економлять на опаленні, взяли участь у міських програмах енергоефективності. До 75% проведення робіт (залежно від програми) компенсує місто. Як долучитись до таких програм, можна дізнатись на сайті Teplo.org.ua. Також там можна перевірити, скільки тепла споживає будинок, і порівняти його з енергоефективним.
У КМДА раніше повідомляли, що загалом у місті діють чотири програми, які дозволяють підвищити енергостійкість та енергоефективність багатоквартирних будинків:
- ️"70/30%" — для ОСББ та ЖБК
- "Капремонти" — для всіх без винятку будинків
- ️компенсація незалежних джерел електроенергії
- ️Револьверний фонд — доступні позики та кредити багатоквартирним будинкам.
У 2024 році за програмою компенсації столиця втричі збільшила суми відшкодування на придбання генераторів чи сонячних станцій. Наразі місто відшкодовує 75% вартості придбаного обладнання, утім не більше 100 тис. грн — для будинків до 6 поверхів (включно); 200 тис. грн — від 7 до 16 поверхів (включно); 300 тис. грн — від 17 поверхів, а також для будинків з котельнями.