Міністерство освіти й науки України затвердило склад наглядової ради Державного університету "Київський авіаційний інститут". Раніше заклад мав статус Національного авіаційного університету. На 7 місць у наглядовій раді претендував 31 кандидат.
Про це інформує пресслужба Міносвіти.
Обирали членів ради за процедурою експериментального проєкту щодо керування закладами вищої освіти. Претендентів затверджує незалежний комітет у складі 6 експертів.
"Усі кандидати пройшли прозорий конкурсний добір, співбесіду з комітетом, а також перевірку в органах безпеки. Претендентів було 31 на 7 місць у наглядовій раді", — йдеться у повідомленні.
До складу нової наглядової ради Київської авіаційного університету увійшли:
- Євгенія Беспалова, керівниця екосистеми UNIT.City
- Андрій Бродецький, інвестиційний аналітик Horizon Capital
- Ганна Гвоздяр, заступниця Міністра з питань стратегічних галузей промисловості України
- Роман Грищук, голова підкомітету з питань освіти впродовж життя та позашкільної освіти й адаптації законодавства України до положень права Європейського Союзу
- Антон Сененко, старший науковий співробітник відділу фізичної електроніки Інституту фізики НАН України
- Петро Чернишов, засновник ГО "Контора Пі", інвестор
- Тарас Чмут, директор Громадської організації "Повернись живим!"
6 вересня 2024 року уряд ухвалив рішення, яке змінює підхід до менеджменту закладів вищої освіти. Як повідомив міністр освіти Оксен Лісовий, йдеться про перерозподіл прав і обов'язків між ректором, вченою та наглядовою радами. Учасниками експериментального проєкту стали три заклади вищої освіти: Київський авіаційний університет, Запорізький національний університет, Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника.
Раніше ми повідомляли, що Національний авіаційний університет повернув собі стару назву і тепер називається Київський авіаційний інститут. З цією назвою у 1933 році цей вищий навчальний заклад почав своє самостійне існування.
13 жовтня 2023 року Кабмін видав розпорядження "Про реорганізацію Національного авіаційного університету", щоб поділити його на державний університет "Київський авіаційний інститут" та Українську державну льотну академію.