Правоохоронці ідентифікували російського військовослужбовця, який у березні 2022 року під час окупації Бучі Київської області намагався застрелити місцевого жителя. Військовому РФ заочно повідомили про підозру за статтею про порушення законів і звичаїв війни.
Про це повідомляє пресслужба Офісу генерального прокурора.
Підозрюваний — командир взводу 76-ї десантно-штурмової дивізії повітряно-десантних військ збройних сил Росії.
За даними слідства, у березні 2022 року фігурант разом з іншими військовими РФ здійснювали патрулювання вулиць у Бучі. Вони помітили місцевого жителя, який йшов до свого будинку. Без будь-якого попередження військові відкрили вогонь з автоматів в напрямку чоловіка. Потерпілий встиг забігти на територію найближчого домоволодіння та заховався в будинку.
"Підозрюваний пішов за потерпілим, знайшов його схованку та вистрілив у нього з автомату. Командир взводу підійшов до чоловіка, який лежав на підлозі без ознак життя, штовхнув його ногами та зробив висновок, що потерпілий помер. Проте потерпілий отримав тілесні ушкодження середнього ступеню тяжкості та залишившись живим", — йдеться у повідомленні Офісу генпрокурора.
Військовослужбовцю РФ повідомили про підозру за ч. 2 ст. 15, ч. 2 ст. 438 — закінчений замах на порушення законів та звичаїв війни, поєднане з умисним вбивством. Санкція статті передбачає до 15 років позбавлення волі, або довічне ув'язнення.
В ОГП додали, що підозрюваний вже вдруге фігурує у кримінальній справі, пов'язаній з умисним вбивством цивільних.
20 січня у Нацполіції повідомили, що правоохоронці ідентифікували ще сімох російських військових, причетних до воєнних злочинів у Бучі Київської області.
Того ж дня стало відомо, що правоохоронці заочно повідомили про підозру командиру десантників РФ, які вбивали цивільних під час окупації Бучі. Він наказав зайняти сектор на перехресті Вокзальної та Яблунської й розстрілювати усіх, хто там з'явиться. З 5 по 9 березня 2022 року російські солдати там вбили 16 містян
Також повідомлялося, що правоохоронці встановили особу російського військового, який причетний до вбивства Ірини Фількиної під час окупації Бучі. Фотографія тіла жінки з червоним манікюром тоді облетіло світові медіа.
Що відомо про окупацію Бучі
Буча була в окупації 33 дні. Російські військові на важкій техніці потрапили до Бучі зранку 27 лютого. Того ж дня ракета потрапила у житловий будинок, а міський голова Анатолій Федорук повідомив про перших загиблих.
Російські війська залишили місто 31 березня 2022 року. Увечері 2 квітня у Міністерстві оборони офіційно повідомили, що усі населені пункти Київської області звільнили від російських військових.
Коли після звільнення Бучі журналісти та українські військові потрапили в місто — там виявили факти масових убивств, деякі тіла були просто на вулиці, деякі — зі зв'язаними за спиною руками. Україна офіційно закликала світ доєднатись до розслідування вбивств мирних людей в Бучі. 14 квітня минулого року прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан особисто відвідав Бучу.
8 квітня 2022 року у місті Буча Київської області почали ексгумацію тіл з братської могили біля церкви Андрія Первозванного і всіх святих, щоб ідентифікувати людей та встановити обставини їхньої смерті.
Приватна американська компанія Maxar Technologies повідомила, що перші ознаки братської могили біля церкви Андрія Первозванного і всіх святих у Бучі були зафіксовані на супутникових знімках ще 10 березня 2022 року.
Правоохоронці зафіксували понад 9 тисяч воєнних злочинів, які армія РФ скоїла під час окупації Бучанського району Київщини. Загинули більше 1 700 цивільних людей, із них близько 700 у Бучі.