Перейти до основного змісту

"Два роки пекла і безсилля": у Києві відбулася щотижнева акція на підтримку військовополонених та зниклих безвісти

Ексклюзивно
У Києві відбулася щотижнева акція на підтримку військовополонених та зниклих безвісти, 1 грудня 2024 рік. Суспільне новини/Анна Железняк

1 грудня 2024 року у Києві відбулася вже традиційна акція "Не мовчи, полон вбиває". Кожної неділі родичі, друзі військовополонених та зниклих безвісти воїнів на фронті збираються, аби привернути увагу влади й суспільства до проблеми повернення українських захисників з російської неволі. Цього разу пікет відбувся на Майдані Незалежності.

Про це з місця події повідомляє кореспондентка Суспільного.

Учасники акції зібралися на Майдані Незалежності та вишикувалися вздовж Хрещатика. Автомобілі, які проїжджали повз, сигналили на знак підтримки.

У Києві відбулася щотижнева акція на підтримку військовополонених та зниклих безвісти, 1 грудня 2024 рік. Суспільне новини/Анна Железняк

Демонстранти тримали у руках емблеми й прапори військових бригад, фото своїх рідних і плакати з надписами: "Полон вбиває", "Поверніть Azov", "Два роки пекла і безсилля".

У Києві відбулася щотижнева акція на підтримку військовополонених та зниклих безвісти, 1 грудня 2024 рік. Суспільне новини/Анна Железняк

На акції приходять й з домашніми тваринами.

У Києві відбулася щотижнева акція на підтримку військовополонених та зниклих безвісти, 1 грудня 2024 рік. Суспільне новини/Анна Железняк

Учасниця акції Алла розповідає, що її чоловік в полоні вже 31 місяць, свекор — зник безвісти на фронті майже два роки тому. Про чоловіка, розповідає, знає лише зі слів його побратимів, яких вдалося повернути з полону. За останніми даними, він утримується у Макіївській виправній колонії на Донеччині. У неволю потрапив з пораненням руки, яке отримав у боях за Маріуполь, та оскільки медичної допомоги так і не дочекався, то рука так і не відновилася.

"Тому сьогодні ми тут, щоб нагадати передовсім нашим людям, що в країні йде війна, що багато хлопців у полоні, багато хлопців мають статус безвісти зниклого, Тому нам треба об'єднуватися, шукати, кричати й не забувати", — сказала Алла.
Учасниця акції Алла. Суспільне новини/Анна Железняк

Також до акції дедалі більше долучається звільнених з російського полону військових та просто небайдужих містян. Подружжя військових зараз у відпустці, долучилися до акції, аби підтримати своїх побратимів, доля яких нині невідома, розповіла нашим кореспондентам Варвара.

"У нас є побратими, долю яких ми не знаємо, чи вони потрапили в полон, чи загинули. У нашій 47 бригаді дуже багато зниклих безвісти, багато полонених і у нас є критична ситуація з поверненням полонених саме з нашої бригади", — зазначила Варвара.
Учасниця акції, війсковослужбовиця Варвара разом зі своїм чоловіком. Суспільне новини/Анна Железняк

До участі в пікеті долучають й іноземці. Кореспонденти Суспільного зустріли литовця, який приїхав в Україну, аби доучитися до ЗСУ, і найближчими днями він вирушає на фронт бойовим медиком.

"Для солдата важливо знати, що людям не байдуже, що ця тема є важлива, і що люди не тільки мирно й безтурботно гуляють по Хрещатику, а й пам'ятають, що в країні йде війна і готові підтримувати тут і зараз", — розповів Міндаугас Чек.
Учасник акції Міндаугас Чек. Суспільне новини/Анна Железняк

Минулого тижня учасники акції "Не мовчи, полон вбиває" збиралися на Подолі. Кількадесят родичів, побратимів військовополонених та зниклих безвісти, а також небайдужі вишикувались вздовж вулиці Костянтинівська з плакатами в руках. Автомобілі, які проїжджали повз, сигналили на знак підтримки.

Що відомо про звільнення полонених та зниклих безвісти

Україна наразі змогла повернути з російського полону загалом 3767 людей. Майже всі вони потребують тривалого лікування та реабілітації.

Україна 18 жовтня провела 58-й обмін військовополоненими з російською стороною, у результаті якого додому повернулись 95 українських військових.

Як повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими, "особливість" цього обміну в тому, що додому повернулися й ті українці, які отримали так звані "вироки" та були "засуджені" в РФ.

29 листопада в Україну повернули тіла 502 загиблих українських військових.

В Україні в Реєстрі зниклих безвісти за особливих обставин станом на кінець вересня 2024 року є дані про 55 тисяч людей. 8 листопада в Україну повернули тіла 563 полеглих оборонців. 18 жовтня також вдалося повернути тіла 501 загиблого українського військового.

Топ дня

Вибір редакції