Перейти до основного змісту

Журналісти Bihus.Іnfo стверджують, що Київрада обманом віддала землю забудовнику. Що кажуть у КМДА

Земля у Голосіївському районі столиці, яку, за даними журналістів Bihus.Іnfo, Київрада обманом віддала забудовнику. скріншот з відео/Bihus.Іnfo

Журналісти Bihus.Іnfo заявили, що Київська міська рада обманом віддала пів гектара землі в Голосіївському районі столиці компанії з орбіти братів Супруненків, наближених до колишнього міського голови Леоніда Черновецького.

Про це йдеться у матеріалі журналістів-розслідувачів Bihus.Іnfo.

У розслідуванні зазначається, що компанія з орбіти братів Супруненків орендувала пів гектара землі в Голосіївському районі.

"Це стало можливим завдяки "туалетній схемі" — старому трюку забудовників. Спершу на ділянці з'являється фіктивна нерухомість, наприклад, будка чи дерев'яний туалет. Потім цю "власність" використовують, щоб вимагати землю під нею в оренду або власність", — пояснюють журналісти.

Як з'ясували журналісти, місцеві мешканці виступили проти забудови на цій ділянці, бо вони практично втратили б прохід до свого ЖК.

"Тож спершу заступник Кличка Володимир Бондаренко пообіцяв мешканцям меморандум. Мовляв, будівництво почнуть лише, коли ОСББ та Супруненки дійдуть згоди за всіма пунктами. Однак через три роки землю потай від усіх здали в оренду. Оточенню Супруненків. З можливістю будуватись без ніяких меморандумів", — йдеться у розслідуванні.

Журналісти Bihus.Іnfo стверджують, що чиновники потайки вписали пункт про Голосіївську в зовсім інше рішення — про землю на Подолі. А столичні депутати проголосували, навіть не знаючи, за що.

У КМДА відреагували на публікацію журналістів Bihus.Іnfo. Як запевнив заступник міського голови, секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко, про незаконну спробу продажу земельної ділянки, яка надана в оренду ТОВ "Менаполіс" у Голосіївському районі, йому стало відомо після публікації журналістського розслідування. За його словами, міська влада розгляне питання розірвання договору оренди з компанією.

"Передати земельні ділянки комунальної форми власності в суборенду або їх продати є неможливим без рішення Київської міської ради. Така умова, зокрема, міститься і в Земельному кодексі України та Законі України "Про оренду землі", і в умовах відповідних договорів оренди земельних ділянок", – йдеться у дописі Бондаренка на своїй сторінці у Facebook.

Він розповів, що рішення про відведення цієї земельної ділянки було прийняте у кінці 2021 року із відкладальною умовою на майбутнє, що суперечило законодавству, адже рішення індивідуального характеру набирають чинності з моменту їх прийняття. У 2024 році, у зв’язку із прийняттям Закону України "Про адміністративну процедуру", вказане рішення привели до вимог статті 73 Закону України "Про адміністративну процедуру" в частині набуття чинності.

"Разом із цим, забудова вказаної земельної ділянки неможлива внаслідок відсутності містобудівної документації. Зокрема, йдеться про відсутність відповідних рішень детального плану території та містобудівних умов і обмежень. Утім, спроба продажу земельної ділянки може бути суттєвим порушенням умов договору її оренди та, відповідно, порушенням законодавства України", — сказав Бондаренко.

Посадовець запевнив, що за дорученням Київського міського голови Віталія Кличка звернувся до профільного заступника голови КМДА Петра Оленича та департаментів із проханням розглянути питання щодо розірвання із вказаним товариством договору оренди цієї земельної ділянки.

Топ дня

Вибір редакції