Перейти до основного змісту

Японія передала Києву обладнання для реабілітації ветеранів та людей із порушеннями зору

У рамках міжнародної технічної допомоги Київ отримав від уряду Японії першу партію обладнання на суму понад 3 мільйонів гривень. 34 комп'ютери та ноутбуки з системою NVDANVDA - це програма невізуального доступу до робочого столу комп'ютера, що працює за рахунок мовного оповіщення користувача про об'єкти на робочому столі і вікнах, дії і процеси. Програма екранного доступу до ПК є найпотужнішим інструментом для людей з проблемами зору, ключем до повноцінної освіти, роботи та дозвілля, отримання різнопланової інформації та спілкування. використовуватимуть для реабілітації ветеранів, підтримки людей із вадами зору, а також розвитку кіберспорту.

Про це повідомила заступниця голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Марина Хонда.

За її словами, Японія визначила Київ як одне з міст, що першочергово потребує підтримки у зв’язку з повномасштабним російським вторгненням. Тому з японським урядом домовились зосередитись на реабілітації ветеранів та послугах для людей з інвалідністю.

"Київ уже отримав 10 комплектів комп’ютерного обладнання для "Київ Мілітарі Хаб". Після завершення реконструкції там буде простора зала для занять кіберспортом. Міжнародний досвід реабілітації військових показує, що відеоігри підвищують концентрацію уваги, координацію рухів, покращують комунікативні навички, що теж корисно для відновлення психологічного здоров'я", — зазначила Марина Хонда.

Вона також додала, що така система дозволяє дітям і дорослим з порушеннями зору використовувати комп'ютер без додаткових спеціальних програм. Система NVDA озвучує все, що відбувається на робочому столі в усіх додатках при наведенні курсора. Це дає змогу використовувати ноутбук самостійно, без сторонньої допомоги.

"Обладнання для людей із порушеннями зору буде передано центрам реабілітації в Києві, де надають послуги людям з інвалідністю та людям старшого віку ", — повідомила заступниця голови КМДА.

У листопаді 2024 року У Києві відкрили реабілітаційний центр Recovery для військових та рятувальників.

У цьому ж місяці Київщина підписала меморандум про співпрацю з Благодійним Фондом "Місія Хансена" та компанією "Філіпс". Зокрема, йдеться про реабілітацію жителів регіону, які постраждали від російсько-української війни.

Також в листопаді на Київщині відкрився другий мобільний реабілітаційний модуль для постраждалих від війни.

У липні 2024 року стало відомо, що Київщина отримає від Японії апарати МРТ та авто для перевезення людей з інвалідністю.

Авторка: Марія Харченко

Топ дня

Вибір редакції