Перейти до основного змісту

"Будь-яка дія краща за бездіяльність": у Києві зібралися на акцію в підтримку військовополонених

Акція в підтримку військовополонених та зниклих безвісти. Київ, 24 листопада 2024 року. Суспільне Новини/Влада Колодій

У Києві сьогодні, 24 листопада, відбулася щонедільна акція в підтримку полонених та зниклих безвісти військовослужбовців "Не мовчи! Полон вбиває". Цього разу учасники пікету зібралися на Подолі.

Про це з місця події повідомляє кореспондентка Суспільного.

Кількадесят родичів, побратимів військовополонених та зниклих безвісти, а також небайдужі вишикувались вздовж вулиці Костянтинівська з плакатами в руках. Автомобілі, які проїжджали повз, сигналили на знак підтримки.

Акція в підтримку військовополонених та зниклих безвісти. Київ, 24 листопада 2024 року. Суспільне Новини/Влада Колодій

Одна з учасниць акції — Наталія. Її син зник безвісти 30 серпня 2023 року. Жінка розповіла, що він долучився до війська ще до початку повномасштабного вторгнення. Служив у 58 бригаді, а потім перейшов до 56.

"До сих пір про нього нічого невідомо. У телеграм-каналі було відео і фото, як брали в полон, але нічого не можна доказати, бо пів лиця видно. Неможливо нічого добитися, де він, що він, як", — каже пані Наталія.
Акція на підтримку військовополонених та зниклих безвісти. Київ, 24 листопада 2024 року. Суспільне Новини/Влада Колодій

Син Валентини зник безвісти 20 червня 2024 року. Жінка розповіла, що хлопець півтора роки служив десантником в АТО. Потім виїхав до Франції. А коли почалося повномасштабне вторгнення РФ, вирішив повернутися і долучився до лав 72 окремої механізованої бригади.

"Він був ранений в ногу, так сказав побратим. Собі хотівнадати допомогу, спустився в бліндаж і почався штурм, почали ходити танки, бронемашини. Двоє його побратимів відійшли на свої інші позиції, а син начебто залишився там. Командир сказав, що лише один процент , що він десь у полоні. Я виходжу (на акцію — ред.) вперше, тому що п'ять місяців збирали документи. Все так важко, посилають з одного кабінету, в другий", — розповіла пані Валентина.
Акція на підтримку військовополонених та зниклих безвісти. Київ, 24 листопада 2024 року. Суспільне Новини/Влада Колодій

Бойовий медик інтернаціонального легіону України на позивний "Дантист" тримає в руках плакат з написом "Будь-яка дія краща за бездіяльність". Чоловік приїхав в Україну у грудні 2021 року. Із початком повномасштабного вторгнення записався до тероборони, а потім вступив до лав інтернаціонального легіону. На акцію в підтримку військовополонених приходить регулярно, як тільки є можливість.

"Думаю, що важливо пам’ятати про полонених, про тих, хто воював за нас і зараз вони в полоні. Я зараз у відпустці на лікуванні, але поки є час, хочу підтримати усіх полонених, не тільки Азов", — каже "Дантист".
Акція в підтримку військовополонених та зниклих безвісти. Київ, 24 листопада 2024 року. Суспільне Новини/Влада Колодій

Що відомо про звільнення полонених

Україна наразі змогла повернути з російського полону загалом 3767 людей. Майже всі вони потребують тривалого лікування та реабілітації.

Україна 18 жовтня провела 58-й обмін військовополоненими з російською стороною, у результаті якого додому повернулись 95 українських військових.

Як повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими, "особливість" цього обміну в тому, що додому повернулися й ті українці, які отримали так звані "вироки" та були "засуджені" в РФ.

Також 18 жовтня в Україну повернули тіла 501 загиблого українського військового, а 8 листопада — тіла 563 українських військових.

21 жовтня 2024 року президент Володимир Зеленський повідомив, що наразі з російського полону вдалося повернути загалом 3767 людей.

В Україні в Реєстрі зниклих безвісти за особливих обставин станом на кінець вересня 2024 року є дані про 55 тисяч людей.

Топ дня

Вибір редакції