26 жовтня 2024 року у Києві на Майдані Незалежності зібралися родичі та близькі військовослужбовців на всеукраїнський пікет за встановлення чітких термінів служби в армії. Це вже 19 акція. Демонстранти приїхали з різних областей України.
Про це з місця події повідомляє кореспондентка Суспільного.
Учасниця акції Юлія приїхала у Київ з Хмельницької області. З перших днів ходить на акції у Хмельницькому та іноді приїздить у столицю. Вона чекає з фронту чоловіка і брата. За її словами, встановлення чітких термінів служби — це питання обороноздатності країни, бо ніхто не хоче йти воювати, тому що нині це рабство, це просто квиток в один кінець.
"Потрібні чіткі терміни служби для усіх військових, насамперед для встановлення справедливості. Для того, щоби була мотивація у нових людей йти на фронт і для того, щоб ті, які вже там змогли повернутися і відпочити" — наголосила Юлія.
"Хочу жити з татом": такий плакат тримає у руках киянка Марійка Канівець, яка прийшла на акцію разом з мамою. Розповіла, що сумує за татом, який на фронті й рідко приїздить додому та й то лише у короткотермінові відпустки.
"Востаннє бачила тата на початку вересня. Я тут на акції, що хочу, щоб тато повернувся до нас додому, він на фронті й там дуже гаряче зараз. Хочу, щоб були чіткі терміни служби", — сказала дівчинка.
З Житомирської області приїхала на акцію Світлана. Вона теж постійна учасниця пікетів за встановлення чітких термінів служби у війську. У жінки на фронті син та чоловік, пішли служити на початку повномасштабного вторгнення. За словами Світлани, нині у чоловіка почалися проблеми зі здоров'ям, залишився майже без зубів, а часу піти до лікаря немає.
"Раніше просили, а це вже вимагаємо від влади встановлення чітких термінів служби у війську. Вже не знаємо як достукатися, чи жестами якось показувати, бо вони щось і не чують і не бачать нас.... Коли наші рідні йшли захищати нашу державу, вони розраховували, що й держава дбатиме про них, а виходить, що вони там покинуті й нікому не треба, їхня служба не може ж тривати нескінченно. Три роки люди там", — сказала жінка.
Світлана переконана, що нерозуміння чітких термінів служби приводитиме до усе більшої кількості випадків самовільного залишення військових частин, бо чоловіки вже надто виснажені.
"Ми будемо виходити скільки треба, а якщо не почує нас влада, буде СЗЧ, і я підтримую у цьому хлопців, тому що їх вже не злякає ніяка тюрма, він пробуде в ув'язненні 5 років, я краще буду йому "передачки" носити, але він залишиться живим. Я бачу, що у нашому суспільстві у кого немає там рідних, для них немає війни. У них все добре.", — наголосила Світлана.
5 жовтня у Києві біля метро Хрещатик відбувся 18-й пікет за встановлення чітких термінів служби у війську. На акцію протесту прийшло кілька десятків людей. Переважно, матері та дружини військовослужбовців, які на фронті з перших днів війни.