У Музеї історії міста Києва відкрилася виставка "Протест/архітектура. Барикади і намети: світ і Україна". Експозицію приурочили до 20-ї річниці Помаранчевої революції та 11-ї річниці Революції Гідності.
Про це повідомляє пресслужба Київської міської державної адміністрації.
"Помаранчева революція і Революція Гідності — це не окремі події. Це два етапи єдиного шляху, яким йде Україна вже десятиліттями. Ці Майдани стали випробуванням для нашого народу та держави. Вони виявили нашу силу і наші слабкості та показали, що боротьба за свободу — це не разовий акт, а постійний процес. І зараз, коли Україна знову переживає складні часи, коли ми боремося із зовнішньою агресією, ми маємо пам'ятати уроки Майданів", — сказала заступниця голови КМДА Ганна Старостенко.
За її словами, автори проєкту проаналізували та порівняли різні за своїми функціями та формою архітектурні протестні прояви — крихітні будиночки на деревах, великі накриття, круглі хатинки, намети, вежі, блокпости, схожі на фортеці барикади.
В експозиції команда Музею Майдану показує, як протестувальники взаємодіяли з міським простором столиці, яким був взаємозв'язок форматів самоорганізації та структури протестів на початку ХХІ століття.
За словами генеральної директорки Музею історії міста Києва Діани Попової, Київ — це політичний та культурний центр України. Він завжди був містом початку змінотворчих подій у країні, осередком спротиву, сили та згуртування українців навколо спільної ідеї. Експонати виставки вже бачили в Німеччині, Австрії та Швейцарії.
Відвідати експозицію в Києві можна до 24 листопада за адресою: вул. Богдана Хмельницького, 7. Музей працює: у середу-неділю з 12:00 до 19:00, понеділок, вівторок — вихідні.
Раніше повідомлялося, що Суспільне відтворило хронологію подій Революції гідності на основі архівних матеріалів. Перша жорстока зачистка "беркутівцями" беззбройних протестувальників. Самооборона Майдану, перші намети та барикади. Люди, завдяки яким встояв Майдан. Жителі Криму, які понад добу добирались до Києва, аби відстояти європейське майбутнє; медики, які намагались врятувати мітингувальників під час штурмів; люди, які лежали на сходах ГПУ, щоб влада припинила переслідувати активістів; протестувальники, які спали по кілька годин, аби безперервно охороняти Майдан. Та загиблі, пам'ять яких вшановуємо 20 лютого.
22 листопада 2005 року в країні заснували День свободи. Із 2014 року почали відзначати День гідності та свободи — в річницю початку Євромайдану.