Печерська окружна прокуратура повідомила про підозру адміністраторам одного з Територіальних сервісних центрів МВС. Їх звинувачують у тому, що вони безпідставно змінювали у системі статус зарезервованих талонів, які мали видаватися виключно особам з інвалідністю та іншим пільговим категоріям.
Про це повідомляє пресслужба Київської міської прокуратури.
Зазначається, що троє адміністраторів втручались без законного дозволу в "Систему керування чергою" сервісного центру. Вони безпідставно змінювали статус талонів-"резерв".
"Після цього такі талони ставали "звичайними" та надходили до системи. Окремим особам адміністратори повідомляли коли саме в системі з'являться ці талони для того, щоб саме вони отримали їх без черги. Задокументовано близько 20 епізодів такого втручання в "Систему керування чергою", — йдеться у повідомленні.
За ч.3 ст.361Несанкціоноване втручання в роботу інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж Кримінального кодексу України фігурантам загрожує до 8 років позбавленні волі.
У прокуратурі поінформували, що також у цьому ТСЦ затримали жінку, яка за гроші допомагала прискорити перереєстрацію авто поза чергою. Її послуги коштували від 3,5 тис. гривень за один автомобіль. Жінка використовувала свої зв'язки у сервісному центрі і допомагала перереєструвати машини за підробленими довідками із ТЦК.
Наразі задокументовано два випадки такої перереєстрації. Жінку затримали під час отримання 3500 гривень. За ч.2 ст. 369-2Прийняття неправомірної вигоди за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, або пропозиція чи обіцянка здійснити вплив за надання такої вигоди ККУ їй загрожує до 5 років ув'язнення. Правоохоронці встановлюють особи громадян, які допомагали у незаконній діяльності.
Що відомо про викриття випадків корупції у Києві та області
Шевченківська окружна прокуратура міста повідомила про підозру директору ДП "Виробниче об'єднання "Київприлад", його раднику та помічнику. Їх звинувачують у тому, що вони за гроші здавали в оренду майно, без укладання офіційного договору, в обхід законної процедури.
У Києві правоохоронці викрили заступницю начальника відділу контролю за благоустроєм Оболонської РДА. Її підозрюють у тому, що вона вимагала понад 40 тис. гривень щомісяця у підприємця за безперешкодну роздрібну торгівлю.
Також міська прокуратура підозрює посадовця лабораторії Держпродспоживслужби у вимаганні грошей від підприємиці за сертифікати та аналіз червоної ікри. Фігурант запропонував прискорити проведення експертизи із подальшим висновком щодо позитивної якості товару. Свої послуги посадовець оцінив у 500 доларів США.
Інспектор Державної податкової служби пропонував бізнесмену свої "послуги" для зменшення суми штрафу після податкової перевірки. За це вимагав "винагороду" у чверть мільйона гривень.
Інспектори Держслужби з питань праці прийшли на одне з підприємств Київщини з позаплановою перевіркою. Вони вимагали пів мільйона хабаря, щоб її не проводити.