Перейти до основного змісту

Столичним будинкам компенсували вартість понад тисячі одиниць обладнання для безперебійного електропостачання — КМДА

Утеплення будинку на одній з вулиць Києва. КМДА

У 2024 році мешканці столичних багатоповерхівок отримали або подали заявки на компенсацію вартості понад 400 одиниць незалежних джерел електроенергії. Це, зокрема, генератори, сонячні електростанції або окремі їх елементи, зарядні станції. Загалом протягом 2023-2024 років місто відшкодувало вартість понад тисячі одиниць обладнання.

Про це повідомляється на офіційному порталі Києва.

Представники КМДА проінспектували житлово-будівельний кооператив на вулиці Дніпровська Набережна. Там зараз утеплюють фасаду за програмою енергоефективних проєктів "70/30%". Також мешканці вирішили обладнати будівлю інверторами та акумуляторами, а в перспективі – й сонячними батареями, розповіла голова правління ЖБК Юлія Бородіна. За її словами, будинок бере участь у програмі "70/30%" із 2016 року.

"Ми встановили індивідуальний тепловий пункт (ІТП) з погодним регулюванням теплоспоживання, завдяки цьому вирішили питання рівномірного розподілу тепла в будинку. До цього у квартирах на верхніх поверхах було дуже тепло, а на перших – катастрофічно холодно, близько 11 градусів. Потім розпочали утеплення фасаду. І цей проєкт вже на етапі завершення. Коли додалися нові програми, почали їх поєднувати", – розповіла представниця ЖБК.

Заступник голови КМДА Петро Пантелеєв зазначив, що у столиці діє чотири програми співфінансування енергоефективних заходів та капремонтів для будинкових громад. За його словами, програми динамічні, умови участі – постійно вдосконалюються, а фінансування корегується, за можливості, відповідно до отриманих заявок.

У КМДА нагадали, що нині механізм дозволяє компенсувати 75% вартості вже придбаного генератора або іншого обладнання з граничними максимальними сумами:

  • для будинків поверховістю до шести поверхів, – до 100 тис. грн компенсації;
  • будинки 7–16 поверхів – до 200 тис. грн компенсації;
  • будинки від 17 поверхів та з даховими або вбудовано-прибудованими котельнями – до 300 тис. грн компенсації.

У конкурсі енергоефективних проєктів "70/30%" взяти участь можуть лише ОСББ та ЖБК. Місто оплачує 70% вартості встановлення, наприклад, індивідуальних теплових пунктів, будинкових лічильників, утеплення фасаду чи покрівлі, заміну вікон і дверей у коридорах та інших місцях загального користування, реконструкцію інженерних мереж та багато чого іншого, що зекономить тепло, електрику і гроші мешканців. Спільно з міською владою жителі реалізували понад 700 проєктів – це сотні мільйонів гривень економії, повідомили у КМДА.

Топ дня

Вибір редакції