Перейти до основного змісту

На Київщині ремонтуватимуть мости спільно із французькою компанією — КОВА

Київська обласна державна адміністрація та французька компанія MATIERE підписали меморандум про взаєморозуміння. В межах співпраці планується ремонт мостів в регіоні.

Про це повідомляє пресслужба Київської обласної військової адміністрації.

Зазначається, що взаємодія із французькою компанією буде спрямована на відбудову Київщини. Зокрема, в рамках співпраці партнери ведуть перемовини щодо реалізації проєктів з відновлення мостових споруд на території області.

"В межах спільної роботи планується відремонтувати 5 мостів, які розташовані у Вишгородському, Білоцерківському, Фастівському, Броварському та Бучанському районах", — йдеться у повідомленні.

В адміністрації поінформували, що наразі на Київщині відновили 19,9 тисячі об'єктів із пошкоджених понад 30 тисяч. Досягти такого результату вдалося, зокрема, завдяки підтримці міжнародних партнерів.

Що відомо про відбудову мостів після деокупації Київщини

За дами КОВА, через бойові дії на Київщині у 2022 році був пошкоджений 21 міст на автодорогах місцевого значення. Частину з них капітально відремонтували у 2023 році.

Після звільнення Київщини від російських військ 11 квітня 2022 року через річку Ірпінь в Романівці запрацював тимчасовий насипний міст, що з'єднує Ірпінь, Бучу, Гостомель та Ворзель з Києвом. Його звели за 5 днів.

Улітку 2022 року відновили рух залізничним мостом через річку Ірпінь, а в Макарові відремонтували міст через річку Здвиж. Він був пошкоджений російськими військовими внаслідок прямого влучання снарядів. Восени відбудували міст у Стоянці, пошкоджений під час наступу росіян.

У травні 2023 року відкрили відбудований міст через річку Таль на автотрасі Київ–Іванків–Овруч. Його росіяни підірвали, коли відступали з Київської області.

У червні минулого року відновили міст через річку Ірпінь, який зруйнувала російська армія в перші дні повномасштабного вторгнення в Україну. Тоді росіяни завдали удару по мосту, що ускладнило евакуацію цивільних. Люди у крижаній воді переходили річку. Зруйнований військами РФ Романівський міст через річку Ірпінь стане частиною меморіалу.

У листопаді 2023 року завершився капремонт мосту через річку Трубіж, який росіяни зруйнували навесні 2022 року. Міст з'єднує села Залісся і Заворичі в Броварському районі.

На початку 2024 року в Київській області відновили 2 мости, пошкоджені внаслідок збройної агресії Росії: на автодорозі Перемога – Баришівка і на дорозі Корніївка – Недра – Згурівка – Березань.

Також на Київщині відбудували міст через річку Жерева, який підірвали російські військові під час відходу з регіону. Це один з шести мостів, які відновлюють за кошти Експортно-кредитної агенції уряду Великої Британії (UKEF).

Що відомо про відновлення Київщини

Унаслідок бойових дій навколо Києва в лютому-березні 2022 року на Київщині зафіксовані руйнування у 46 з 69 територіальних громад. Критичних руйнувань російські війська завдали в Бучанській, Ірпінській, Гостомельській, Бородянській, Макарівській, Великодимерській та Пісківській територіальних громадах.

У травні 2023 року стартувало комплексне відновлення пошкоджених війною приватних будинків в Ірпені біля ЖК "Ірпінські Липки". Зокрема, це будинки на перетині вулиці Багірова та Гостомельського шосе. Станом на 1 лютого цього року капітально відремонтували 31 приватний будинок. Станом на липень тут зводять повністю нові будинки за 42 адресами, їхня площа — від 70 до 180 м². Роботи виконані на 67%.

Станом на середину квітня цього року Київщина відновила повністю або частково із забезпеченням життєдіяльності майже 17,5 тис. об'єктів. Станом на середину серпня — понад 19,8 тис.

До кінця 2024 року в Ірпені почнеться будівництво нової багатоповерхівки по вул. Гостомельське шосе, 12-14-16 — замість демонтованої. Саме ця будівля прийняла на себе перші російські авіаудари по Ірпеню на початку повномасштабного вторгнення.

У Бучанському районі відновлюють 140 багатоквартирних будинків в межах програми "ВідновиДІМ". Зокрема, капітально ремонтують 123 будинки в Ірпені, в Бучі — 8, в Макарові — 2, в Гостомелі — 6, а також один будинок у Софіївській Борщагівці.

З початку роботи урядової програми єВідновлення і станом на кінець липня на Київщині жителі подали понад 22,7 тис. заявок на отримання компенсації. В межах всіх трьох етапів програми прийняті позитивні рішення на суму майже 9 млрд гривень.

Топ дня

Вибір редакції