Забруднення Десни: коли вода досягне Київщини

Забруднена вода з річки Десна може досягнути Київщини, орієнтовно, 14—16 вересня. Нині ситуація із рухом забруднення Десною в напрямку області контрольована. Усі служби посилили моніторинг та контроль за якістю води.

Про це повідомляє Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, посилаючись на оновлені прогнози Укргідрометцентру.

Міндовкілля спільно з Київводоканалом розробляє комплекс заходів на випадок можливого погіршення якості води біля питних водозаборів.

Якщо якість води погіршиться, Київводоканал готовий негайного відкоригувати технологічні процеси, аби показники якості питної води відповідали вимогам Державних санітарних норм і правил.

У Міндовкілля зазначили, що лабораторії Держводагентства, Державної еклологічної інспекції та Київського міського центру контролю і профілактики хвороб МОЗ регулярно проводять посилений моніторинг вод Сейму та Десни, у тому числі і в районі питних водозаборів столиці.

"Наразі у відібраних пробах питної води в контрольних точках централізованого водопостачання міста Києва перевищення за санітарно-хімічними та бактеріологічними показниками — не виявлені", — йдеться у повідомленні.

Що відомо про забруднення річок Сейм та Десна

28 серпня, Київська ОВА повідомила, що Держекоінспекція Столичного округу не виявила перевищення норм органічних та мінеральних речовин в річці Десна в межах Київської області. Фактів мору риби не виявили.

Утім, населенню рекомендували не користуватися водою річки і заборонили там купатися і рибалити. Рішення пов'язане з погіршенням якості води в річці Сейм біля російського кордону, яка є лівою притокою річки Десна.

У Держагентстві меліорації та рибного господарства повідомили, що в річці Сейм на Чернігівщині та Сумщині виявили зокрема надмірну кількість амонію, внаслідок чого масово гине риба. За їхньою інформацією, російські військові з 14 серпня почали масштабне забруднення води. Ймовірно, вони скидали у Сейм відходи невідомих речовин.

Глава Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець зазначив, що через забруднення річки Сейм на Сумщині загрози питному водопостачанню населення немає. Питні водозабори з річок Сейм та Десна в Чернігівській та Сумській областях не здійснюються. Усі служби на місцях роблять усе, аби населення не постраждало.

Для контролю та локалізації ситуації посилено моніторинг якості води. Міндовкілля і надалі інформуватиме щодо ситуації з забрудненням на р. Сейм та Десна.

9 вересня виконувач обов'язків міського голови Чернігова Олександр Ломако розповів, що забруднення річок Сейм, а потім Десни сталося через знищення росіянами очисних споруд на території Курської області.

Авторка: Ілона Жолондієвська