Працівники Державного бюро розслідувань спільно з Нацполіцією оголосили підозру двом військовослужбовцям, які, ймовірно, допомагали військовозобов'язаним уникнути призову до лав ЗСУ.
Про це повідомляє пресслужба ДБР.
Зазначається, що підозрювані самовільно залишили місце несення служби для того, щоб "зайнятися бізнесом".
Фігуранти пропонували своїм знайомим оформити медичні документи з виключенням з військового обліку в одному з київських територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. За це вони просили 8 тисяч доларів США. З
"Зловмисники взяли передоплату 500 дол. США у одного зі своїх знайомих. Їх затримали під час отримання фінальної частини суми, яку вони начебто брали для «оплати послуг» у військкоматі", — йдеться в повідомленні ДБР.
Фігурантам повідомили про підозру за ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 369-2 Кримінального кодексу України — одержання неправомірної вигоди для себе чи третьої особи за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави за попередньою змовою групою осіб. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до п'яти років.
Слідство триває, правоохоронці вивчають зв'язки фігурантів у ТЦК та СП, а також військово-лікарських комісіях столиці.
У ДБР додали, що раніше цим двох військовослужбовцям повідомили про підозру у самовільному залишені військової частини.
Що відомо про інші випадки сприяння в уникненні мобілізації
Київського психіатра правоохоронці підозрюють в оформленні фіктивного лікування "пацієнтів" у стаціонарі. Також за його довідками ухилянти проходили необхідну діагностику та реабілітацію. У подальшому усі дані направлялись для надання висновку МСЕК та отримання групи інвалідності. Вартість послуги становила 6 тис. доларів США з особи.
У Броварському районі правоохоронці викрили керівника благодійного фонду, якого підозрюють у переправлянні за кордон чоловіків призовного віку. За свої послуги він просив 7,5 тисяч доларів США.
СБУ викрила киянина, який ймовірно незаконно переправляв чоловіків призовного віку через державний кордон. Ухилянти виїжджали з України під виглядом волонтерів.
У Києві затримали 44-річну жінку, яка допомагала військовозобов'язаним перетинати кордон. Чоловіки виїжджали як водії за волонтерською допомогою.
Київська адвокатка разом зі своїм чоловіком, лікарем та знайомою організували схему виїзду військовозобов'язаних закордон за 12 тисяч доларів. А троє чоловіків організували схему виїзду за кордон військовозобов'язаних під приводом купівлі транспорту для ЗСУ.
Печерська окружна прокуратура скерувала до суду звинувачення стосовно двох керівників благодійних організацій та їхнього спільника. Їх звинувачують у незаконному переміщенні через кордон України чоловіків призовного віку.