У Бучанській громаді на Київщині розпочався масштабний збір на 100 FPV-дронів для двох підрозділів Збройних сил України. Ініціативу реалізовують спільно із бучанським благодійним фондом "Bravo Ukraine".
Про це у Telegram повідомляє пресслужба Бучанської міської ради.
Зазначається, що це третій спільний збір. Наразі громада вже закрила збір на "Бучанський дрон" (тоді на фронт передали 156 FPV-дронів) та "Бучанський дрон 2.0" (військові отримали 60 FPV-дронів).
"Тепер наша ціль — 2 мільйони гривень! Ці кошти підуть на придбання FPV-дронів для 12-ої бригади спеціального призначення "Азов" та 93-ої окремої механізованої бригади "Холодний Яр".
Бучанська міська рада та її структурні підрозділи також долучилися до ініціативи, перерахувавши свої одноденні заробітки. Спільними зусиллями наразі вдалося зібрати понад 800 тисяч гривень.
Кінцевий термін збору та звітування — до 31 грудня цього року. Якщо проєкт не буде реалізований та у разі залишку коштів на рахунку, їх використають тільки на потреби Збройних сил України.
Що відомо про допомогу військовим від Бучанської громади
Бучанська громада на Київщині передала два автобуси і позашляховик для ЗСУ. Вони служитимуть 47 окремій мехбригаді. Також коштом місцевого бюджету придбали 10 дронів Mavic 3. На придбання дронів виділили 1 мільйон 200 тисяч гривень.
Також громада передала п'ять дронів "Mavic" для прикордонників на передову. БпЛА поїхали на фронт до 15-го мобільного прикордонного загону "Сталевий Кордон", який нині базується на Харківсько-Куп'янському напрямку. Троє з закуплених дронів обладнані тепловізорами для роботи вночі.
Ще бучанці відправили гуманітарний вантаж для Збройних сил. Автомобільні шини, буржуйки та генератор поїхали на передову до підрозділів, де несуть службу жителі Бучі та Ворзеля.
Учні навчальних закладів Бучанської громади зібрали понад 1 мільйон 262 тисячі гривень для військових ЗСУ. Таку суму вдалося отримати на благодійних ярмарках "Зграя дронів". Кошти витратять на закупівлю дронів-камікадзе.
Волонтери із Блиставиці сплели понад 10 тисяч квадратних метрів захисних сіток, які направили бійцям Збройних сил України. Місцеві жителі організували роботу одразу після окупації. Волонтерський осередок облаштували у Будинку культури.