Чи встановлять у столичному метро захисні екрани: відповідь КМДА

Станція метро "Мінська" у Києві.

На станціях київського метрополітену не встановитимуть захисні екрани. На це є кілька причин, зокрема, облаштування огороджувальних систем не передбачене чинними будівельними нормами.

Таку відповідь на петицію містян надав директор Департаменту транспортної інфраструктури Київської міськдержадміністрації Руслан Кандибор.

Наприкінці червня 2024 року на сайті Київради зареєстрували петицію, у якій пропонувалося встановити захисні екрани на станціях столичного метро, щоб запобігти потраплянню пасажирів під потяг. Необхідні для розгляду міської влади 6 тисяч голосів петиція набрали 22 серпня.

У своїй відповіді Руслан Кандибор зазначив, що нині встановити огороджувальні системи неможливо, оскільки станції метро будували за нормами, які не передбачають їх встановлення. Окрім того, облаштування таких систем не перебачено чинними державними будівельними нормами.

За словами посадовця, щоб встановити захисні екрани у метро, необхідно:

  • внести відповідні зміни до державних будівельних норм;
  • визначити технічну можливість встановлення захисних конструкцій на станціях з урахуванням їхніх особливостей;
  • впровадити на всіх трьох лініях київського метро систему автокерування поїздів, що "вимагає докорінної зміни наявної системи" руху поїздів. Нова система необхідна, зокрема, для забезпечення точного гальмування поїздів на станціях і відчинення проходів у захисних екранах лише після повної зупинки поїзда;
  • виділити бюджетні кошти на виконання всіх цих заходів.

"У цілому питання встановлення огороджувальних систем на платформах станцій потребує комплексного підходу та пропонується реалізовувати під час проєктування та будівництва нових ліній та станцій, зокрема четвертої Подільсько-Вигурівської лінії Київського метрополітену, за умови внесення відповідних змін у ДБН", — зазначив у відповіді на петицію Руслан Кандибор.