Ремонт бази "Муніципальної охорони" зі збитками у майже 3 млн грн: у Києві підозрюють інженера з технагляду і підрядника

Навчально-матеріальна база КО "Муніципальна охорона". Київська міська прокуратура/Telegram

Дарницька окружна прокуратура Києва повідомила про підозру інженеру з технагляду та підряднику. Їх звинувачують у службовій недбалості та привласненні бюджетних коштів.

Про це повідомляють пресслужби Головного управління Національної поліції Києва та міської прокуратури.

Слідство встановило, що комунальна організація "Муніципальна охорона" та будівельна компанія уклали договір. Йшлося про ремонт тренувальної бази. Технічний нагляд за виконанням будівельних робіт повинна була здійснювати 54-річна підприємиця, з якою комунальна організація також уклала договір.

Вона мала, зокрема, контролювати повноту та якість виконаних підрядником робіт, а також інформувати замовника про виявлені недоліки під час ремонту.

В результаті підрядник використав дешевші будівельні матеріали замість тих, що були передбачені договором та тендерною документацією, а також не виконав заплановане в повному обсязі. Не зважаючи на це підприємиця підписала акти приймання будівельних робіт.

"На підставі підписаних актів за виконані неналежним чином роботи на рахунки приватної фірми були перераховані бюджетні кошти. Висновками експертів підтверджено завдання збитків столичній громаді на суму понад 2,7 мільйонів гривень", — йдеться у повідомленні.

Наразі фігурантці за ч.2 ст.367Службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки Кримінального кодексу України загрожує до 5 років позбавлення волі. Підряднику за ч.5 ст.191Заволодіння чужим майном в особливо великих розмірах, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем ККУ — до дванадцяти років ув'язнення з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Що відомо про викриття службових зловживань та розтрату бюджетних коштів у Києві та області

БЕБ у Київській області завершило розслідування стосовно директора навчального закладу. Йшлося про закупівлю найпростішого модульного укриття. Підрядник поставив укриття, яке не відповідало заявленому в тендерній документації класу, однак директор все одно підписав видаткові накладні та акти виконаних робіт

Обухівська окружна прокуратура скерувала до суду звинувачення стосовно посадовиці однієї з міських рад району та директора товариства. Їх підозрюють у розтраті бюджетних коштів під час облаштування найпростішого укриття в приміщені сільського будинку культури.

У Києві у службовій недбалості запідозрили директора комунального підприємства з утримання зелених насаджень у Деснянському районі. За даними правоохоронців, він відповідав за ремонт парку "Молодіжний", який був проведений зі збитками.

Керівника Департаменту "Київводоканалу" та керівника підрядної організації підозрюють у розтраті бюджетних коштів під час закупівлі насосів. За даними правоохоронців, сума збитків становить 1,7 млн гривень.

Поліцейські Києва викрили схему привласнення бюджетних коштів на ремонті ліфтів. Під підозрою — посадовці комунального підприємства і керівники підрядних організацій.

Ексдиректору та посадовцю комунального підприємства Василькова повідомили про підозру за фактом розтрати 800 тис. грн бюджетних коштів. Також прокурори Бориспільської прокуратури скерували до суду обвинувачення щодо директора товариства з обмеженою відповідальністю. Його підозрюють у привласненні понад 4 млн грн під час ремонту пологового будинку.