Вода, що подається в домівки киян, безпечна. Так у "Київводоканалі" прокоментували інформацію про можливе забруднення річки Десна через витік невідомих речовин в одну з її приток на території Росії.
Про це йдеться у повідомленні ПрАТ "АК "Київводоканал" у Facebook.
Фахівці підприємства постійно відбирають проби води як на етапі водозабору, так і на всіх етапах водопідготовки. У разі виявлення будь-яких змін якості води в Десні буде скоригований процес очищення та знезараження води.
"Вода, яка подається у домівки киян, безпечна, її якість постійно контролюється, тож загроз для споживачів немає", — запевнили у "Київводоканалі".
Стосовно якості води жителів столиці закликають довіряти лише офіційній інформації, яка розміщена на ресурсах "Київводоканалу" та КМДА.
Напередодні, 28 серпня, Київська ОВА повідомила, що Держекоінспекція Столичного округу не виявила перевищення норм органічних та мінеральних речовин в річці Десна в межах Київської області. Фактів мору риби не виявили.
Утім, населенню рекомендували не користуватися водою річки і заборонили там купатися і рибалити. Рішення пов'язане з погіршенням якості води в річці Сейм біля російського кордону, яка є лівою притокою річки Десна.
У Держагентстві меліорації та рибного господарства повідомили, що в річці Сейм на Чернігівщині та Сумщині виявили зокрема надмірну кількість амонію, внаслідок чого масово гине риба. За їхньою інформацією, російські військові з 14 серпня почали масштабне забруднення води. Ймовірно, вони скидали у Сейм відходи невідомих речовин.
Глава Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець зазначив, що через забруднення річки Сейм на Сумщині загрози питному водопостачанню населення немає. Питні водозабори з річок Сейм та Десна в Чернігівській та Сумській областях не здійснюються. Усі служби на місцях роблять усе, аби населення не постраждало.
Для контролю та локалізації ситуації посилено моніторинг якості води. Міндовкілля і надалі інформуватиме щодо ситуації з забрудненням на р. Сейм та Десна.