Сьогодні, 28 серпня, під час засідання Ради оборони Києва обговорили дві ключові теми. Йшлося про безперервну та ефективну роботу об'єднаних центрів мобілізації та безпечну і якісну роботу освітніх закладів у місті.
Про це повідомляє у Telegram пресслужба Київської міської військової адміністрації.
Зазначається, що на засіданні уточнили склад адміністрацій центрів, в яких працюватимуть найбільш кваліфіковані кадри з представників РДА міста, районних ТЦК та СП, районних управлінь ГУ Нацполіції, відділів охорони здоров'я. Вони координуватимуть та контролюватимуть роботу лікарів, включених до складу військово-лікарських комісій.
Також уточнили режим роботи об'єднаних центрів мобілізації. Це має покращити проведення медичних оглядів та професійно-психологічного відбору у визначені терміни, щоб забезпечити відповідну пропускну спроможність цих центрів.
Також у КМВА зауважили, що до 30 серпня усі заклади освіти міста мають відзвітувати щодо готовності з питань пожежної безпеки. Окремо розглянули важливе питання організації щоденного контролю та моніторингу закладів освіти з боку правоохоронців.
"З огляду на загальнодержавну ситуацію в енергетичній сфері, Рада оборони підняла питання щодо забезпечення усіх закладів освіти незалежними джерелами живлення електроенергією для забезпечення безперервного та якісного освітнього процесу", — сказав очільник КМВА Сергій Попко.
Ще на засіданні розглянули питання форм та форматів освітнього процесу в освітніх закладах. У підсумку прийняли рішення, що основною формою навчання для усіх закладів освіти буде очна форма. В окремих випадках також можуть бути застосовані дистанційна, змішана та інші форми, передбачені законодавством України. Обов'язково при очній формі навчання має бути гарантована наявність укриттів, зауважили в КМВА.
Раніше повідомлялося, що цього року перший дзвоник для школярів прозвучить 2 вересня. У навчальному році 2024-2025 років школам Києва рекомендується організувати освітній процес максимально в очному форматі. За словами заступника голови КМДА Валентина Мондриївського, за останні два роки місткість укриттів у закладах загальної освіти столиці збільшилася на 67 тисяч місць.