Київщину відвідала делегація з Індонезії

Делегація із Індонезії вшанувала загиблих жителів Бучі. Бучанська міська рада/Telegram

Бучу на Київщині відвідали Генеральний директор Директорату Америки та Європи МЗС Республіки Індонезія Умар Хаді та Надзвичайний і Повноважний Посол Індонезії в Україні Аріф Мухаммед Басалама.

Про це у Telegram повідомляє пресслужба Бучанської міської ради.

Зазначається, що у Храмі Святого Апостола Андрія Первозванного гостям розповіли про жахливі події, які пережила громада у лютому-березні 2022 року. Іноземці побачили фото- та відеосвідчення діяльності російських військ.

Також дипломатам розповіли історії про долі мирних жителів, які постраждали під час окупації, та тих, хто досі вважається зниклим безвісти.

"Будьте сильними. Індонезія залишається солідарною з українським народом. Ми прагнемо допомогти знайти рішення для завершення російсько-української війни та відновлення вашої держави", — сказав Хаді.

Делегація також вшанувала пам'ять загиблих бучанців біля інсталяції меморіалу 509 цивільним жертвам та висловила щирі співчуття всім, хто постраждав внаслідок російської агресії.

Що відомо про візити іноземних делегацій на Київщину

Бучанську громаду відвідав кінорежисер із Данії Бо Тенгберг. Це вже другий візит Тенгберга до Бучі. Минулого разу він відвідав місто минулого року. Іноземець приїжджав разом зі своєю дружиною прем'єр-міністеркою Данії Метте Фредеріксен.

Також місто відвідали міністерка внутрішніх справ і охорони здоров'я Данії Софі Леде, Надзвичайний та Повноважний Посол Данії в Україні Олє Егберг Міккельсен.

Ще приїжджали журналісти з чотирьох країн Південно-Східної Азії. Це представники із Індії, Індонезії, Малайзії та Філіпінів. Вони хочуть зафіксувати воєнні злочини російських військових, щоб потім розповісти про це всьому світові. 6 лютого у місті побували представники Спеціального комітету Парламентської асамблеї ОБСЄ "Парламентська група підтримки України".

Також у Бучу приїжджала племінниця 35-го президента США Джона Кеннеді, президентка американської правозахисної організації Керрі Кеннеді. 8 січня Ірпінь та Бучу відвідала делегація із Німеччини. Це депутати Бундестагу від різних парламентських фракцій, референти з міжнародних питань, політики безпеки й оборони.

Минулого року посли Великої Британії, Швеції, Фінляндії та Канади приїжджали у селище Калита в Броварському районі. Іноземні гості відвідали ЦНАП Калитянської громади, будинок культури, бібліотеку та оглянули укриття.

Хорватський посол Аніцею Джаміч, під час свого візиту на Київщину, обговорив ефективне відновлення регіону, для якого, зокрема, необхідне повне розмінування.

Ірпінь відвідали чотири посадовці зі штату Юта (США): очільники міст Солт-Лейк-Сіті, Вайн'ярд Хейвен, Беара та керівник операційного офісу Асоціації аерокосмічної та оборонної промисловості штату Роберт Керролл. Вони відвідали місця найбільших руйнувань в місті та подивилися на роботу всесвітньовідомого митця стріт-арту Бенксі.

Міністр оборони Естонії Ханно Певкур у межах свого візиту в Україну побував у Бучі та Ірпені. Він побачив, як відновлюються міста, зруйновані під час спроби наступу армії РФ на Київ минулого року та вшанував пам'ять загиблих унаслідок російської агресії.

Держсекретар США Ентоні Блінкен відвідав бійців ДПСУ, які захищають український кордон у Київській області. Він, зокрема, повідомив, що Сполучені Штати направлять 300 мільйонів доларів фінансування для продовження цієї важливої роботи.