Шахрайство із криптовалютою: Київська прокуратура підозрює 10 українців

Дарницька окружна прокуратура Києва направила до суду звинувачення стосовно 10 учасників злочинної організації. Їх підозрюють у шахрайстві із криптовалютою.

Про це повідомляють пресслужби Київської міської прокуратури та столичного Головного управління Нацполіції.

Слідство встановило, що організаторами виявились 21-річний та 26-річний жителі Київської області, які залучили до своєї діяльності жителів Києва, Житомирської, Вінницької та Рівненської областей від 20 до 23 років. Переважна більшість фігурантів знайомі між собою ще з дитинства.

Фігуранти облаштували на території Київської області діяльність двох call-центрів. Учасники групи розміщували в чатах соцмережі Telegram оголошення з пропозиціями отримати прибуток завдяки розміщенню криптовалюти на криптобіржах.

Переписка підозрюваного. Національна поліція

"Осіб, яких зацікавив швидкий заробіток, переконували придбати криптовалюту та переказати її на віртуальний гаманець організаторів шахрайської схеми. При цьому зловмисники запевняли, що інвестують її та вкладена сума повернеться з прибутком у 2-3%", — йдеться у повідомленні.

Правоохоронці з'ясували, що для того, аби змусити клієнтів перераховувати якомога більші суми, підозрювані спершу виплачували обіцяні відсотки. Це робили, щоб встановити довіру і показати, що схема працює. Згодом підозрювані переставали виходити зв'язок. Слідчі провели 28 обшуків за адресами проживання фігурантів та в їхніх автомобілях, де вилучили речові докази.

Затримання підозрюваних. Національна поліція

Наразі до суду направили звинувачення стосовно 3 громадян, їх судитимуть за створення та керівництво злочинною організацією та шахрайство. Інших сімох співучасників судитимуть за участь у такій організації та у шахрайстві. За ч.1, 2 ст.255Створення, керівництво, участь у злочинній організації, ч.4 ст.28Вчинення кримінального правопорушення групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією, ч.5 ст.190Шахрайство Кримінального кодексу України фігурантам загрожує до 12 років ув'язнення.

Що відомо про розслідування випадків шахрайства у Києві та області

У столиці шахраї найчастіше "працюють" під виглядом соціальних працівників чи представників благодійних фондів. Переважно, жертвами обирають пенсіонерів та самотніх людей.

Також аферисти створюють фішингові сайти, які за інтерфейсом нагадують сайти для оформлення соціальних виплат, зокрема єПідтримки, допомоги від ЄС, різних програм благодійних фондів.

У Києві судитимуть чотирьох чоловіків, які під час утримання в СІЗО організували шахрайську схему з продажу неіснуючих генераторів в інтернеті. Арештанти видавали себе за військових, аби ошукані покупці не поспішали звертатись до поліції.

Київська міська прокуратура повідомила про підозру організаторці та двом учасникам злочинної групи. Їх підозрюють у тому, що вони ошукали щонайменше 40 людей, привласнивші їхні гроші. Фігуранти у соцмережах, месенджерах та на сайтах пошуку роботи публікували оголошення, в яких пропонували українцям працевлаштування у Швеції.

Правоохоронці викрили інтернет-шахрая, який брав передплату за неіснуючі автозапчастини. Коли клієнти перераховували аванс, "продавець" переставав виходити на зв'язок.

Ще поліція затримала 20-річного продавця з сайту оголошень, який не відправляв сплачений товар та не повертав за нього гроші. Також у столиці викрили організацію, яка займалась шахрайством під виглядом інвестування у криптовалюту.

У Києві детективи БЕБ припинили роботу пунктів обміну валют, які працювали за ліцензією іншої фірми і продавали фальшиві долари. Викрити незаконну діяльність допоміг громадянин, який став жертвою шахрайської схеми.