У Києві відбулася акція на підтримку військовополонених морських піхотинців

Акція на підтримку військовополонених морських піхотинців. Київ, 7 серпня 2024 року. Анна Сергієць/Суспільне

У Києві сьогодні, 8 серпня, відбулася акція на підтримку військовополонених морських піхотинців. Люди зібралися на вулиці Грушевського біля будівлі Верховної Ради України.

Про це повідомляє кореспондентка Суспільного.

До будівлі Верховної Ради прийшли близько 50 людей. Зокрема, зібралися рідні бійців 36 бригади морської піхоти імені контрадмірала Михайла Білинського.

Акція на підтримку військовополонених морських піхотинців. Київ, 7 серпня 2024 року. Анна Сергієць/Суспільне

Одна із учасниць акції Ірина Самойленко розповіла, що її чоловік потрапив в полон 4 квітня 2022 року. Наразі він знаходиться в Мордовії, у нього гангрена обох ніг, він втратив 50 кг ваги. Наразі зв'язку із ним нема, останній раз спілкувалися 25 березня 2022 року.

"Наших хлопців дуже-дуже мало повертають в полону. Повертають з полону закатованими. Навіть є кілька тіл, яких повернули без внутрішніх органів. Ми хочемо привернути увагу нашої влади, щоб морських піхотинців обмінювали", — каже Ірина.

Фото закатованих українських військових. Акція на підтримку військовополонених морських піхотинців. Київ, 7 серпня 2024 року. Анна Сергієць/Суспільне

На акцію прийшла Оксана Хлоченко — її чоловіка закатували у російській колонії. Він знаходився у полоні майже два роки в Смоленській області у місті Вязьма.

"Судячи з того, в якому стані вони прийшли, там дуже знущалися з них. Як хлопці пояснювали, саме над морпіхами були важкі тілесні знущання. Повернули вже закатованими. Закатованими, а також, якщо зрозуміти з судово-медичного висновку, не зі всіма органами", — розповіла Оксана.

Акція на підтримку військовополонених морських піхотинців. Київ, 7 серпня 2024 року. Анна Сергієць/Суспільне

Ще одна учасниця акції Світлана Сергієнко розказала, що в російському полоні знаходиться її брат. В 2022 році він був у Маріуполі, як прес-офіцер військової частини 36 бригади, служив за контрактом. Жінка вважає, що подібні акції потрібно проводити, зокрема, щоб рідні полонених могли підтримати одне одного.

"Тому що це і знак того, що ми об'єднуємося як рідні, ми підтримуємо, ми маємо змогу підтримати одне одного, поділитися якимось новинами. Тому що зараз те, що десь хтось почув, десь хтось сповістив про нашу кількость — це дуже важливо", — сказала Світлана.

Також учасники акції збираються, щоб нагадувати про проблеми із полоненими не тільки українській, а й світовій громадськості.

Акція на підтримку військовополонених морських піхотинців. Київ, 7 серпня 2024 року. Анна Сергієць/Суспільне. Анна Сергієць/Суспільне

В Україну у рамках обміну з Росією 17 липня 2024 року повернули 95 військовополонених. Серед них — воїни Збройних Сил України, Національної гвардії, прикордонники.

Від початку повномасштабного вторгнення відбулося 54 обміни полоненими. Загалом з російського полону вдалося повернути 3405 людей.